4 sposoby na ochronę iPhone’a

Posted by in Elektronika

Posiadanie iPhone’a jest marzeniem wielu miłośników gadżetów elektronicznych. Ze względu na liczne promocje, możliwość kupna na raty, nie jest już ono tak ciężkie do spełnienia – cena telefonu co prawda nie spada, po dziś dzień smartfon z jabłuszkiem na tylnej klapce jest kojarzony z luksusem i wysoką jakością wykonania, jednak coraz więcej osób może sobie na niego pozwolić.

Będąc szczęśliwym posiadaczem iPhone’a musisz dobrze o niego zadbać, aby bezawaryjnie i bezproblemowo służył przez długi czas.

Etui

Nie ma chyba bardziej niezbędnego gadżetu, który musi posiadać każdy właściciel iPhone’a. To, że jest on wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły, nie zapewni mu niestety ochrony przed upadkiem czy uderzeniem. Dlatego też konieczne jest etui – ochroni telefon przed zarysowaniami, uszkodzeniem czy przypadkowym upuszczeniem na podłogę, co przecież zdarza się każdemu z nas. Wybór ochraniaczy jest szeroki, więc każdy znajdzie coś dla siebie – od gumowych case’ów ze śmiesznymi nadrukami, po klasyczne, wykonane ze skóry etui z klapką.

Szkło hartowane

Ekran telefonu należy odpowiednio chronić, aby jak najdłużej służył. Doskonałe do tego zadania będzie szkło hartowane. Skutecznie uchroni ekran przed zarysowaniami i w najmniejszym stopniu nie będzie przeszkadzało w wygodnym użytkowaniu telefonu.

Folia ochronna

Jest doskonałą alternatywą dla osób, które uważają że szkło hartowane nie jest dla nich. Folia jest znacznie cieńsza i lżejsza, nie spowoduje więc wzrostu wagi iPhone’a, do tego odpowiednio przyklejona będzie niemal nie do wyczucia pod palcami. Folie możesz znaleźć tutaj.

Przechowywanie

Element użytkowania równie istotny, jak zakup odpowiednich ochraniaczy. Telefon powinien mieć swoje miejsce. Jeśli jest lato – lepiej trzymaj telefon w torebce, ale zdecydowanie z dala od jakichkolwiek innych przedmiotów. Kropelki wody mogą spowodować uszkodzenie delikatnych części. Jednakże jeśli na zewnątrz jest chłodno, lepiej trzymaj telefon w kieszeni, aby nie miał on kontaktu ze zbyt mroźnym powietrzem. W obu przypadkach – nie trzymaj go w tym samym miejscu co klucze i inne przedmioty, które mogą go uszkodzić.