Proste sposoby na walkę z rozstępami w ciąży

Posted by in Zdrowie i uroda

rozstepyPodczas ciąży skóra na brzuchu mocno się rozciąga, w wyniku czego mogą pojawić się na niej rozstępy. Z danych udostępnionych przez dermatologów wynika, że z problemem tym boryka się ponad połowa pań będących w ciąży. Nie oznacza to jednak, że nic nie można w tej kwestii zrobić. Wręcz przeciwnie – oto sposoby, dzięki którym skóra będzie gładka i pozbawiona szpecących kresek.

 

Jaki krem wybrać?

Skóra potrzebuje czasu, aby się odpowiednio wzmocnić. Właśnie, dlatego warto o nią zadbać już wtedy, gdy na teście ciążowym pojawią się dwie kreski. Jak to zrobić? Stosując odpowiednie kosmetyki, najlepiej te, które stymulują produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za uelastycznianie skóry. Dzięki temu będzie ona znacznie bardziej odporna na rozciąganie. W kosmetykach na rozstępy  powinna też znaleźć się witamina E oraz d-pantenol. Są to składniki aktywne, które doskonale poprawiają kondycję skóry. Niestety niektóre przyszłe mamy stosują wyłącznie oliwkę dla niemowląt, która wprawdzie świetnie natłuszcza, ale nie jest wystarczająco skuteczna. Specjalistyczny krem powinno się nakładać dwa razy dziennie – tylko wtedy jego działanie będzie efektywne.

Pamiętaj o masażu

Nawet najlepszy kosmetyk niewiele pomoże, jeśli będzie używany niestarannie. Zdecydowanie najlepsze efekty można osiągnąć, robiąc podczas nakładania mini masaż. Krem najlepiej wcierać delikatnie, okrężnymi ruchami, dzięki czemu skóra się rozgrzeje i będzie lepiej wchłaniać potrzebne składniki. Skórę należy masować także pod prysznicem, stosując niezbyt szorstkie rękawice do masażu lub szorstką stronę gąbki do kąpieli. Ważne jest również to, by przynajmniej raz w tygodniu wykonać peeling całego ciała.

Co jeszcze można zrobić?

Oprócz odpowiedniej pielęgnacji bardzo istotne znaczenie dla kondycji skóry ma dieta oraz odpowiednia ilość ruchu. Najlepiej zrezygnować z wszelkich dań typu fast food, słonych przekąsek, słodyczy, a także mlecznych napojów i kaw słodzonych syropami smakowymi. Warto zapisać się na zajęcia dla przyszłych mam lub po prostu sporo spacerować i korzystać z basenu. Można również korzystać z zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych, lecz jest to dość kosztowne.

Więcej o walce z rozstępami przeczytasz na blogu rozstep.blogspot.com