Najlepsze sposoby na rozgrzanie w zimie!

Posted by in Zdrowie i uroda

Zima mrozi coraz mocniej, dlatego trzeba się mocno zmobilizować, aby nie zachorować. Są różne sposoby na to by zachować ciepło i dziś je Wam przedstawimy. Dzięki nim nigdy nie będzie Wam zimno!

1. Ubieraj się na cebulkę

Stare porzekadło, którymi raczą nas nasze babcie jest jak najbardziej prawdziwe. Jeśli na dworze jest bardzo zimno a mamy przejść do ciepłego pomieszczenia takiego jak dom, biuro, sklep, najlepszym rozwiązaniem będzie ubranie kilku warstw odzieży. Podkoszulka, koszula lub bluzka, sweter i kurtka ochronią nas przed zimnem, a jeśli będzie nam zbyt ciepło zawsze możemy jedną z warstw zdjąć.

2. Zakryj głowę

To bardzo ważny punkt, bowiem ponad 20% ciepła ciała ucieka właśnie przez głowę. Ciepłą czapka, lub inne nakrycie to konieczność podczas mrozów. Jeśli nie lubimy nosić czapek rozwiązaniem może być kaszkiet, kapelusz lub szal – cokolwiek, co zakryje naszą czuprynę przed chłodem będzie odpowiednie. Czasem ciężko jest namówić dzieci do zakładania czapek. Rozwiązaniem może być argument, że dzięki czapce możemy uzyskać stylowy outfit. Kto nie zgodzi się z tym, że ładna czapka dodaje uroku?

zimowy pejzaż i zachód słońca

3. Pij ciepłe napoje

Rozgrzewające napoje to doskonały sposób na zachowanie energii. Gorąca herbata z goździkami, kakao z piankami, pachnący grzaniec z pomarańczą – doskonale brzmi, a jeszcze lepiej smakuje. ( więcej inspiracji znajdziecie tutaj : http://miastoiludzie.pl/2015/12/15/3-sposoby-na-rozgrzanie-sie-w-chlodniejsze-dni/ ) W takie chłodne dni dobrym rozwiązaniem będzie także porcja gorącego obiadu – pyszna i sycąca zupa sprawdzi się w tym wypadku fenomenalnie.

4. Aktywność fizyczna

Choć pogoda może nie zachęcać do ćwiczeń i aktywności to poranny bieg, trening lub przejażdżka rowerem stanowi świetny sposób na rozgrzanie. Ten solidny zastrzyk energii pozwoli naszemu ciału przełamać barierę chłodu. Dlatego warto przełamać niechęć i przewrotnie założyć kurtkę i polar i ruszyć na dwór na szybką przebieżkę. Po takim treningu ta ciepła herbata z miodem będzie smakować zupełnie inaczej.