3 drinki, które odniosą sukces na każdej imprezie!

Posted by in Rozrywka

Weekend, karnawał, sylwester, urodziny – każda okazja jest dobra, aby napić się dobrego drinka. Oto krótkie zestawienie 3 bezkonkurencyjnych drinków, które znakomicie nadadzą się na każdą imprezę. Przydadzą się na domówce, parapetówce, integracji – przy każdej okazji!

Imprezowy klimat potrzebuje dobrej oprawy. Jak zorganizować idealną domówkę? Potrzebne będą dekoracje, imprezowy zestaw przystawek oraz dobry alkohol, który podkręci atmosferę i rozluźni towarzystwo. Warto wybierać przepisy na drinki, które charakteryzują się zróżnicowaniem. Dzięki temu możemy z łatwością wpasować się gusta różnych gości. Oto zestawienie, które zawiera proste przepisy na kultowe drinki, które nigdy się nie nudzą. Pochodzą z różnych krajów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Drink Costa De Sol to przeniesienie lata do kieliszka. Orzeźwiająco słodki napój spodoba się zwłaszcza Paniom.

Potrzebujemy:

70 ml ginu
40 ml morelówki
30 ml likieru Cointreau
8 kostek lodu

Składniki wlewamy do shakera i mieszamy kilkadziesiąt sekund wraz z potłuczonym lodem. Przecedzamy zawartość przez sitko i podajemy w szerokim kieliszku.

drink cuba libre coca cola rum bacardi lód ogórek

Podobną sława cieszy się Cuba Libre. Ten pyszny napój to istny Nektar Bogów! Dobra opcja dla osób, które nie lubią mocnych i ostrych alkoholi.

Do drinka potrzebne nam będzie :
50 ml rumu Bacardi – białego
4 łyżeczki soku z cytryny
250 ml coca-coli lub podobnego napoju
4 kostki lodu

Na początku wlewamy rum i sok z cytryny do wysokiej szklanki. Następnie dolewamy coli i wkładamy kostki lodu. Gotowe!

Wielbiciele ostrych klimatów koniecznie muszą spróbować drinka o nazwie Tequila Sunrice. Przebudzenie gwarantowane!

Potrzeba:

60 ml tequili – najlepiej srebrnej
90 ml Grenadyny
30 ml soku pomarańczowego
6 kostek lodu

Tequilę należy wlać do szklanki typu highball wraz z kostkami lodu. Dopełnić drinka sokiem pomarańczowym, zostawiając na wierzchu odrobinę wolnego miejsca. Na końcu dodać Grenadynę.