Bezpieczeństwo podczas ciąży

Posted by in Zdrowie i uroda

Pasy ciążowe to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia podczas ciąży. Wykonane są z przyjemnych, przyjaznych dla matki materiałów, nie uciskają, ani nie wpływają na utrudnienie ruchów, za to pomagają by zachować dobrą sylwetkę i odciążyć kręgosłup.

Dzięki temu że występuje w różnych rozmiarach, jest bezpieczny dla przyszłej mamy i dziecka, nie uciska bowiem i nie jest za ciasny. Dodatkowo może służyć jako dopełnienie odzieży, kiedy brzuszek rośnie i zaczyna wystawać spod przykrótkiej bluzeczki, która jeszcze niedawno pasowała jak ulał. Dodatkowym atutem i zabawnym elementem są nadruki rożnego rodzaju w centralnym miejscu na brzuszku. Jego zadaniem jest ochrona przed zimnem jak również wzmocnienie dość obciążonego już kręgosłupa. Stosowanie takiego pasa zalecane jest na każdym etapie ciąży, od samego początku aż do rozwiązania.

Jest elastyczny, więc dopasowuje się do różnych rozmiarów i rośnie razem z maleństwem. Pasy ciążowe są również bardzo wygodne przede wszystkim dlatego, że nie posiadają guzików ani zamków błyskawicznych. Są stworzone dla brzuszka i na niego pasują najlepiej. Są na tyle elastyczne, by pasować na każdą przyszłą mamę, niezależnie od rozmiaru. Pasy ciążowe, bardzo często wykorzystywane są w okresie zimy, jesieni lub wczesnej wiosny, przede wszystkim po to by chronić brzuch i dziecko przed chłodem, chronią również nerki i kręgosłup przed zawianiem, a jednocześnie wzmacniają kręgosłup odciążając go podtrzymując brzuch. Każdej mamie zależy, by jak najlepiej chronić swoje dziecko, dlatego coraz więcej kobiet takie pasy stosuje.

Wtedy oprócz łona mamy jeszcze dodatkową ochronę w postaci elastycznego, wzmacniającego pasa. Oprócz wzmocnienia mogą być również modnym elementem stroju, ponieważ wzory i kolory pasów dostępnych na rynku są bardzo różne, dlatego trafią na pewno do gustu, każdej przyszłej mamy, zarówno tej, która ubiera się sportowo jaki tej, która woli bardziej eleganckie stroje. Ważne jest jednak to, że przede wszystkim zapewniają one wygodę i komfort przyszłej mamie. Więcej tutaj.