Ciekawe pomysły na prezent ślubny

Posted by in Zakupy

Bardzo często łamiemy sobie głowę nad prezentem ślubnym dla zaprzyjaźnionej pary, w której weselu będziemy uczestniczyć. Trudno jest wybrać prezent, który będzie trafiał w gust obojga przyszłych małżonków. Jeśli chcemy podarować młodej parze cos bardziej osobistego, niż kopertę z pieniędzmi, warto jest zapoznać się ze sprawdzonymi prezentami ślubnymi. Może akurat któryś z nich okaże się idealnym pomysłem.

Wybierając się na ślub i wesele, dużo czasu poświęcamy przygotowaniom. Wybieramy odpowiedni strój, dodatki itp. Warto też poświęcić trochę więcej uwagi prezentowi dla pary młodej. Trudność w wyborze takiego prezentu polega na tym, ze nie jest to podarek dla jednej osoby, a dla dwojga. Nie jest to także zwykła okazja jak urodziny czy imieniny więc prezent musi być wyjątkowy. Naturalnie nasz wybór będzie w dużej mierze uzależniony także od naszych możliwości finansowych, ale przecież na jakiś szczególnie ciekawy prezent można się złożyć wspólnie z innymi gośćmi weselnymi.

Coś dla niej i dla niego

Aby prezent ślubny był naprawdę trafiony, powinien być podarkiem dla obojga. Nie może być tak, ze kupimy coś zgodnego z gustem tylko jednego z małżonków bo akurat on lub ona jest nam bliższy. Jednym z chyba najbardziej wymarzonych prezentów przez pary młode jest podróż poślubna. Wielu młodych ludzi u progu wspólnego życia nie może pozwolić sobie na taki wydatek. Obecnie w ofercie biur podróży istnieje możliwość wykupu wyjazdu bez dokładnego określania terminu – jest to idealna opcja na prezent dla nowożeńców. Po ślubie mogą spokojnie wybrać pasują im termin wyjazdu. Może to być dość kosztowny prezent, jednak jeśli będzie to wspólna inicjatywa z większą grupą gości, koszty można rozłożyć równomiernie.

Jeśli jednak wolimy mimo wszystko coś mniej kosztownego, sprawdzonym pomysłem jest zakup pościeli. Elegancka, pięknie wykonana pościel z satyny w rozmiarze 200×220 cm, może być dobrym pomysłem na prezent dla nowożeńców. Taki stylowy komplet w neutralnym kolorze lub wręcz przeciwnie, np. w zmysłowej czerwieni, na pewno będzie mile widziany.

Sztuka dawania prezentów

Jeśli mimo wszystko pragmatyzm wygrywa konfrontację z pomysłowością, warto jest postarać się trochę i nie wręczać młodej parze jedynie białej koperty z gotówką. Zawsze miłym akcentem będzie urozmaicenie takiego niewątpliwie praktycznego prezentu, o jakiś bardziej osobisty dodatek. Ciekawym pomysłem jest odwołanie się do zainteresowań młodej pary. Jeśli wstępujący na nową drogę życia są zapalonymi podróżnikami, zamiast koperty możemy użyć mapy jakiegoś miejsca, w które młodzi chcieliby pojechać. Takie dodatkowe opakowanie może sprawić naprawdę dużo radości. Innym pomysłem, na takie odczarowanie tej zwykłej koperty z pieniędzmi, jest np. wręczenie określonej kwoty, ale np. w obcej walucie. Mogą to być pieniądze bardziej egzotycznie niż euro czy dolary. Nawet jeśli młoda para nie zechce wydać gotówki w kraju jej pochodzenia, spokojnie może ją wymienić w kantorze.

Zastanawiając się nad prezentem ślubnym warto jest mieć na uwadze osobowość i zainteresowania przyszłych małżonków. To z pewnością pomoże nam w trafnym wyborze prezentu.