Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Posted by in Inne

Wrocław to jedno z najpiękniejszych i największych miast w Polsce. Każdego roku odwiedzany jest przez tysiące turystów nie tylko z naszego kraju, ale także z całego świata. Pośród wielu atrakcji turystycznych, jakie miasto ma do zaoferowania, są perełki, których nie można przeoczyć. Odwiedzając Wrocław, nawet na jeden dzień powinniśmy zajrzeć w kilka miejsc, które pozwolą nam poznać klimat Miasta Stu Mostów.

Jeśli poszukujemy ciekawego pomysłu na weekendowy wyjazd, Wrocław to świetne rozwiązanie. Miasto pełne jest wiekowych zabytków, ciekawych wystaw i nowoczesnych centrów rozrywki. Każdy znajdzie w nim cos dla siebie!

Wędrówka przez wieki

Najważniejszą atrakcją turystyczną Wrocławia jest niewątpliwie Ostrów Tumski. To najstarsza część miasta ze wspaniałą gotycką Archikatedrą pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela. Jest to punkt obowiązkowy każdej wycieczki po Wrocławiu. Stamtąd, krótkim spacerem warto udać się do rynku czyli serca miasta. Tam z pewnością warto zobaczyć Ratusz Staromiejski otoczony pięknymi kamienicami pochodzącymi z różnych epok historycznych. To wspaniałe miejsce jest nie tylko gratką dla miłośników sztuki i zabytków. Okolice wrocławskiego rynku to także doskonałe miejsce aby chwilę odpocząć od zwiedzania w jakiejś miłej kawiarni.

Nie możemy także zapominać o bardzo ciekawych ekspozycjach prezentowanych we Wrocławskich muzeach. W ich bogatej ofercie każdy znajdzie dla siebie cos interesującego. Z pewnością warta uwagi jest monumentalna Bitwa pod Racławicami autorstwa Wojciecha Kossaka, znajdująca się w oddziale muzeum Narodowego, nazwanym Panoramą Racławicką. Świetnym pomysłem jest także wieczorny spacer włóż brzegów Odry. Wtedy właśnie możemy podziwiać pięknie oświetloną Katedrę i monumentalny budynek gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Trochę dalej od centrum

Dla tych, którzy nie są przesadnymi entuzjastami starych budowli, ciekawą alternatywą jest wybranie się na spacer w okolicach Hali Stulecia. Park Szczytnicki, Pergola i hala to miejsca gdzie można miło spędzić czas, zarówno aktywnie jak i wylegując się na trawie. A stamtąd już tylko rzut beretem do zoo. I tu czeka na nas nie lada gratka. Odrarium we Wrocławiu już jest otwarte dla zwiedzających. Jest to kompleks kilku zbiorników wodnych, w których możemy poznać faunę i florę tej największej przepływającej przez Wrocław rzeki.

Jeśli chcemy także trochę zaszaleć i pobawić się, Wrocław to idealnie miejsce. W okolicach centrum każdy znajdzie klub z jego ulubioną muzyka i w odpowiadającym mu klimacie. Nie zabraknie tu także klimatycznych restauracji serwujących dania z najróżniejszych zakątków świata.

To tylko kilka z ciekawych propozycji, jakie Wrocław ma do zaoferowania. Miasto jest pełne wydarzeń kulturalnych, artystycznych czy rozrywkowych więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Infrastruktura miejska stwarza też świetne warunki do zwiedzania razem z najmłodszymi! Spacer po Wrocławiu to świetny pomysł dla całej rodziny!