Co zrobić z brzuchem po ciąży?

Posted by in Kobiety

Ciąża to wspaniały okres w życiu kobiety. Fakt, że to właśnie w niej rozwija się nowe życie sprawia, że czuje się ona wyjątkowo i nie przejmuje się wszelkimi dolegliwościami, które dopadają właśnie w tym okresie. Niestety w tym czasie nieodwracalnie zmienia się jej ciało.

Na zmiany podatne są przede wszystkim uda i pośladki. Jednak największe zmiany zachodzą w przypadku brzucha. To on najbardziej się rozciąga, gdyż w nim rośnie dziecko. Po porodzie wraca do stanu sprzed ciąży, ale nie zawsze potrafi go osiągnąć. Na szczęście na rozciągniętą skórę brzucha jest kilka sposobów. Na początku nie można wiele działać w kierunku poprawy jej wyglądu, gdyż ciało jest obolałe, a macica się obkurcza. W takim przypadku wszelkie zabiegi ściągające skórę brzucha nie są wskazane. Jednak to nie musi być zupełnie stracony czas. W pierwszych tygodniach po porodzie można, a nawet trzeba używać balsamów ujędrniających. Masaże pod prysznicem nie zaszkodziły jeszcze nikomu, a na skórę brzucha działają wyjątkowo korzystnie.

Po kilku tygodniach można zacząć ściąganie brzucha. Dawniej korzystano z bandaża elastycznego, ale on szybko się zwijał i efekty nie były zadowalające. Dzisiaj do wyboru mamy majtki wyszczuplające, które idealnie ściągają skórę brzucha sprawiając, że brzuch wydaje się płaski. Po okresie połogu lekarz powinien zezwolić na niezbyt forsowne ćwiczenia brzucha. Takie ćwiczenia oraz wcześniej wspomniane zabiegi balsamowania oraz zakładania bielizny wyszczuplającej powinny szybko przynieść odpowiednie rezultaty.

Jeżeli zastanawiamy się nad tym czy majtki rozwiążą problem wystających boczków to trzeba dobrze zapoznać się z wymiarami tej bielizny wyszczuplającej. W sklepach z bielizną ciążową dostępne są już majtki z mocno podniesionym stanem. Ponadto można zakupić gorsety, które również sprawdzają się w różnych sytuacjach. Jednak na co dzień lepsze są wspomniane majtki, które są znacznie łatwiejsze i wygodniejsze w użyciu. Po ciąży najlepiej zainwestować w taką bieliznę wyszczuplającą, która pomoże skórze brzucha wrócić do stanu sprzed ciąży.