Czołowi polscy tenisiści

Posted by in Sport

Dzięki ostatnim wydarzeniom związanym z Agnieszką Radwańską, Jerzym Janowiczem i kilkoma innymi graczami polski tenis zyskał na popularności i rozgłosie w naszym kraju. Na ile ta sława  będzie trwała – to się wszystko okaże ponieważ podobne trendy były w przypadku skoków narciarskich Adama Małysza a także np. w siatkówce.

Jeśli należysz jednak do osób, które przez ostatnie miesiące kompletnie nie słyszały o wyczynach naszych tenisistów – powinieneś koniecznie nadrobić te zaległości. Dlatego też dla takich osób warto przedstawić sylwetki Agnieszki Radwańskiej, Łukasza Kubota a także Jerzego Janowicza.

Na początek spróbujmy powiedzieć kilka zdań o Jerzym Janowiczu. Urodził się w 1990 roku w Łodzi. Grę w tenisa zaczął już od najmłodszych lat (w wieku 5lat). Pochodzi ze sportowej rodziny – jego rodzice (Anna i Jerzy) to byli zawodnicy siatkówki. Jerzy jest naszym reprezentantem w Pucharze Davisa. Grał w takich turniejach jak French Open 2008, US Open 2007 a ostatnio dotarł jako pierwszy Polak do półfinału Wimbledonu (2013rok).

Agnieszka Radwańska – starsza siostra Urszuli Radwańskiej (również tenisistki). Urodziła się w 1989roku w Krakowie. Od najmłodszych lat zajmowała się tenisem ziemnym. W 2012 roku była finalistką turnieju Wimbledon w singlu. Jest najwyżej notowaną zawodniczką w rankingu WTA Tour z Polski. Poza tym do jej niewątpliwych osiągnięć dopisać można ponad 12mln dolarów zarobionych w przeciągu całej kariery tenisowej. Występowała na Igrzyskach Olimpijskich w 2008 i 2012 roku.

Łukasz Kubot to najstarszy zawodnik z prezentowanej trójki. Urodził się w 1982roku. Zwyciężał ponad osiem turniejów ATP World Tour (debel) a  także dwa ATP World Tour (singiel). Swoją przygodę z tenisem ziemnym rozpoczął również bardzo wcześnie ponieważ w wieku 7lat.

W tym roku (2013) Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot zostali odznaczeni przez prezydenta B.Komorowskiego Krzyżem Zasługi. A dla wszystkich osób, które szukają jeszcze więcej informacji o tenisistach i Agnieszce Radwańskiej polecam adres: http://gwizdek24.se.pl/agnieszka-radwanska,1693/