Czy informacja zwrotna 360 jest popularna w polskich firmach?

Posted by in Biznes

Jak najbardziej można powiedzieć, że jest to bardzo popularna forma kontrolowania wszystkich pracowników. Taki proces jest długotrwały, ale na pewno jest bardzo wiarygodny.

Pierwsza ocena jest jedynie niejako oderwana od rzeczywistości, bo trudno ją do czegoś przyrównać. Każda następna jednak jak najbardziej już musi się odnosić do wcześniejszych i daje pewne pojęcie o postępach czy regresach pracowników. Na pewno informacja zwrotna 360 jest potrzebna i warto z niej korzystać. Dzięki niej można naprawdę ocenić wszystkich w pracy, a to jest ważne dla pracodawcy.

W jaki sposób rozpocząć proces informacji zwrotnej 360?

Na pewno najpierw trzeba się dokładnie zapoznać z całą procedurą procesu i z tym w jaki sposób należy go przeprowadzić. Jest to istotne, ponieważ jedynie poprawne stworzenie i pokierowanie całym procesem jest wiarygodne i daje pojęcie o tym czego należy się spodziewać. Na pewno informacja zwrotna 360 jest bardzo ważna, ponieważ daje szeroki obraz dla pracodawcy, ale też każdy pracownik z osobna jest informowany o tym co się wyjawia z arkusza. To swoistego rodzaju kontrola, ocena, ale też niezła zabawa dla ludzi, którzy podejdą do tego w należyty sposób.

Czy zawsze efekty takiej kontroli są zadowalające dla pracodawców i pracowników?

Niestety nie zawsze tak się dzieje i bywa, że zarówno pracodawca jak i pracownik nie cieszą się z tego jak wypadną wyniki kontroli. Jest to zrozumiałe, ale niestety niepodważalne. Ten system informacji zwrotnej jest wystandaryzowany, dlatego nie można z nim dyskutować. Jedynie można poprawić się do kolejnego badania. Na pewno informacja zwrotna 360 jest postrzegana jako dosyć straszna, ale zupełnie niepotrzebnie ponieważ nie zawsze jest ona na tyle okropna, aby się jej bać. Ludzie cały czas są poddawani takiej kontroli i dają sobie z tym radę, to naprawdę nic strasznego. Warto zatem być sobą i wykonywać wszelkie zadania jak zawsze wtedy bardzo wiarygodne będą wyniki i wszystko co można dzięki nim uzyskać oraz co takiego powiedzieć.