Czy warto mieć firmową stronę www?

Posted by in Biznes

Firmowa strona www to w dzisiejszych czasach wręcz standard bez którego trudno wyobrazić sobie działanie jakiejkolwiek firmy. Niestety, wielu przedsiębiorców, szczególnie tych drobnych, uważa, iż świetnie poradzą sobie i bez niej. Czy tak jest rzeczywiście?

Internet to obecnie najpotężniejsze medium spośród wszystkich. Strony www generują obecnie miliardy odsłon dziennie, a co za tym idzie wszelka sprzedaż, zarówno towarów jak i usług, rozwija si za ich pośrednictwem.

Czy posiadanie własnej strony internetowej wiąże się z dużymi kosztami? W dzisiejszych czasach niekoniecznie. Koszt postawienia strony-wizytówki firmy będzie niewielki, a dodatkowo pozwoli to na rozszerzenie palety klientów zainteresowanych naszymi usługami.

Podstawą strony będzie oczywiście jej odpowiednie rozplanowanie oraz dobry tekst, jaki zachęci odwiedzającego do skorzystania z naszych usług. Jak jednak go stworzyć? Przede wszystkim warto skontaktować się w tej sprawie ze specjalistami czyli agencjami contentowymi.

Oczywiście samo stworzenie strony wymagać będzie zatrudnienie do tych działań firmy lub programisty. Co ważne, nie może to być tylko osoba, która „postawi” stronę ale ważne jest też, aby zoptymalizowała ja pod względem wyszukiwania.

Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ tak zwany „ruch organiczny”, a więc pochodzący z wyświetlania Twojej strony na dane zapytanie w google, jest najprostszym sposobem uzyskania „konwersji” czyli zamiany wizyty w zakup.

Istotną kwestią jest również odpowiedni wygląd graficzny jaki ukaże się oczom osoby, która wpisze internetowy adres danej firmy. Jeśli strona nie będzie schludna, a przede wszystkim przejrzysta, możemy być pewni, iż zaraz po wejściu na nią, użytkownik szybko ją opuści.

Równie ciekawe są kwestie związane z konkurencyjnością naszej strony wobec innych, podobnych, czy tez z branży. Do oceny tego parametru potrzebny nam jest, ktoś kto umie posługiwać się specyficznymi narzędziami marketingu internetowego lub po prostu nasz własny zmysł wyczucia konkurencji.

Jeśli weźmie się pod uwagę, iż obecnie w każdej branży mamy do czynienia z tą ostatnia wówczas dopiero posiadanie strony internetowej okaże się koniecznością. Prawda jest bowiem taka, że w dzisiejszym świecie każde działania, jakie doprowadzają do choćby najmniejszej przewagi nad innymi podmiotami rynku, maja sens.

Należy więc nie żałować pieniędzy na stronę internetową ponieważ będzie to z pewnością udana inwestycja, która zwróci się szybko w postaci nowych zamówień bądź wzrostu ilości klienteli. Jeśli weźmie się pod uwagę, iż wzrośnie także świadomość marki, wówczas dopełni się całkowicie pozytywny obraz takiego posunięcia.

Niezależnie więc od tego, czy prowadzimy sklep z pamiątkami, jesteś szewcem czy tez rymarzem warto pokusić się o „postawienie” własnego miejsca w sieci. Nie tylko bowiem spowoduje to wzrost Twoich dochodów ale także rozpoznawalność marki i Twojej osoby.

Część klientów w dzisiejszych czasach szuka również firm w internecie dla potwierdzenia ich wiarygodności i rzetelności. Nie polecam Ci więc oszczędzania na tworzeniu Twojego miejsca w sieci, ponieważ w dłuższej perspektywie, będzie to kosztować dużo więcej niż zaoszczędzone pieniądze.