Czy warto wybrać kompakt wc?

Posted by in Poradniki

Kompakt wc pomimo nowoczesnych wynalazków wciąż jest najchętniej wybieranym rozwiązaniem do łazienek. Przede wszystkim jego bogata oferta, z uwagi na różne rodzaje pozwala dopasować ten element do każdej łazienki.

Przede wszystkim pierwszy wybór następuje w kwestii sposobu montażu. Bierze się tutaj pod uwagę rodzaj instalacji kanalizacyjnej, która mogła zostać wmontowana w ścianę lub w podłogę. Kompakty wc dzielą się tutaj na te z odpływem bocznym lub dolnym. Ponadto kompakt wc pozwala również na wybór sposobu spłukiwania. Wiele zależy tutaj od spłuczki, modne są przyciski start/stop, które pozwalają na zaoszczędzenie wody, które w wymiarze miesięcznym jest stosunkowo duże. Warto również zwrócić uwagę na sposób spłukiwania wody w muszli – bardzo dobrym rozwiązaniem jest tutaj metoda kropelkowa, która polega na tym, że niewielkie otwory do spłukiwania wody umieszczone są wokół całej muszli. Pozwala to nie tylko na dobre spłukiwanie podczas codziennego użytkowania, ale również na dokładne czyszczenie muszli i spłukanie środka chemicznego.

Ponadto kompakt wc można obecnie dopasować nie tylko do standardowej łazienki. Na rynku znajdują się również specjalne narożne modele, które wybierane są głównie przez właścicieli niewielkich rozmiarów łazienek. Kompakty tego typu mogą być wykonywane również pod specjalne zamówienie, nie jest to już obecnie niż dziwnego. Pomimo tak wielu różnych unowocześnień, zastosowaniu wielu technologii i dużego dopasowania w stronę klienta, kompakty wc nadal są najlepszym rozwiązaniem w kwestii finansowej. Są one praktycznie, można dopasować je do indywidualnych potrzeb, a nawet złożyć zamówienie na specjalny model – takie zamówienie w dzisiejszych czasach również nie jest zbyt dużym wydatkiem.

Bardzo dużym plusem wskazującym na konkurencyjność kompaktu wc jest fakt, że można zakupić go w różnych wersjach kolorystycznych, co nie jest jeszcze możliwe w przypadku nowocześniejszych rozwiązań łazienkowych. Wszystko wskazuje więc na stale obecną przewagę kompaktów wc nad ich konkurentami rynkowymi.