Czy workery są modne?

Posted by in Moda

Przychodzi taki czas, gdy każda kobieta musi zrobić przegląd swoich zimowych butów i zastanowić się, czy nie czas na zakup nowych. Większość kobiet na zimę kupuje modne kozaki, ewentualnie śniegowce na bardziej śnieżne dni. Alternatywą dla obu tych rodzajów obuwia są workery.Czym różnią się od zwykłych kozaków? Zwykle mają wyższe podbicie, dostosowane są do trudniejszych warunków i nierzadko są cieplejsze. Przede wszystkich jednak workery przeważnie zawiązywane są na sznurówki. W zależności od tego, jak wysoki jest but, sznurówki są krótsze lub dłuższe. Czy workery są modne? Oczywiście, że tak! Nie są to jednak banalne buty zimowe.

Workery dodają modnej kobiecie nieco przekornego, nawet buntowniczego, a na pewno nietuzinkowego imidżu. Z pewnością zachwycą się nimi wielbicielki rocka i stylu punkowego. Oczywiście nie musimy być buntowniczkami, aby nosić workery. W połączeniu ze strojem eleganckim lub romantycznym buty te wyglądają bardzo atrakcyjnie i wcale nie zaburzają całościowego efektu. Niektóre modele workerów wyglądem przypominają inne popularne rodzaje obuwia.

Można więc znaleźć workery zbliżone designem do martensów, traperów, glanów, a nawet… butów wojskowych i kaloszy. Najczęściej spotykamy wersje skórzane, ale bez trudu znajdziemy też zamszowe czy lakierowane. Modne workery, odpowiednio dobrane do reszty garderoby, pasują do bardzo wielu stylów. Przede wszystkim jednak są oryginalne i dodają kobiecie atrakcyjności.

Możemy mieć pewność, że nieprędko wyjdą z mody. Wiele z nas wybiera workery także ze względów praktycznych. Obuwie tego typu jest ciepłe i wygodne. Dzięki grubej, praktycznej podeszwie nie przepuszczają zimna i nie ślizgają się. Niektóre workery wyglądem bardzo przypominają górskie trapery, dzięki czemu zyskują uznanie wśród miłośniczek natury i górskich wypraw.

Workery zwykle mają delikatny obcas – około 1-2 cm. Bez trudu można też znaleźć modele z nieco wyższym obcasem: 4-5 cm. Wielbicielki szpilek nie będą jednak zawiedzione – można znaleźć workery na bardzo wysokim, cienkim obcasie. Obuwie tego typu pasuje zarówno do spódnicy, jak i do spodni.

O ile to możliwe, nie przykrywajmy je nogawkami, lecz pokażmy je w całej krasie. W końcu nie po to są tak atrakcyjne, by je ukrywać. Mocne workery to niebanalny sposób na odmianę wizerunku, dodaniu mu nieco zadziorności i przekory.