Czym się kierować wybierając domek ogrodowy?

Posted by in Poradniki

Jeżeli mamy już nasz wymarzony ogród i narzędzia do jego pielęgnowania musimy mieć miejsce do ich przechowywania. Nie zawsze znajdzie się na to miejsce w garażu czy też w domu, wówczas na terenie naszej działki czy ogródka przyda się domek ogrodowy. Domek ogrodowy będzie idealny do przechowywania łopat, grabi, motyki, konewki, piły i kosiarki.

Bardzo ważną informacją jest fakt, że do postawienia domku ogrodowego nie są wymagane pozwolenia na budowę. Należy jednak pamiętać o tym, że brak pozwolenia dotyczy zabudowy parterowej z przeznaczeniem gospodarczym. Warto zwrócić uwagę na powierzchnię zabudowy – jest to 35 metrów kwadratowych (w mieście ograniczenie to wynosi 25 metrów kwadratowych). W momencie kiedy chcemy wybudować na naszej posesji większy domek ogrodowy pozwolenie takie będzie konieczne.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są gotowe domki ogrodowe. Warto jednak odpowiednio przygotować podłożę, zanim się go ustawi. Dzięki wylewce domek ogrodowy będzie stabilny, a do tego lepiej przymocowany do podłoża. Dodatkowo zabezpieczymy go przed wilgocią oraz nieproszonymi gośćmi, jakimi są gryzonie.

Jaki jest zatem koszt takie domku ogrodowego? Wszystko zależy przede wszystkim od wielkości na jaką się decydujemy. Najmniejsze domki dostępne na rynku to cena około kilkuset złotych. Jeżeli jednak chcemy zainwestować w większe domki ogrodowe o powierzchni od około 25 metrów kwadratowych do około 35 metrów kwadratowych, musimy liczyć się z jednorazowym wydatkiem nawet kilku tysięcy złotych. Aktualnie domki ogrodowe są bardzo popularne, przez to ich szeroki wybór można znaleźć w wielu sklepach zarówno stacjonarnych, ale także internetowych.

Decydując się na domek ogrodowy nie warto oszczędzać. Zdecydowanie dużo lepszym wyborem będzie wybór domku ogrodowego droższego i solidniejszego – zdecydowanie przetrwa on dłużej niż tani i mało solidny domek ogrodowy. Wybierzmy więc bardziej solidny wybór, żeby mieć z niego większą korzyść.