Darmowe programy do fakturowania

Posted by in Biznes

Darmowych programów w Internecie jest dostatek, a nawet przesyt. Do każdej jednej funkcjonalności można znaleźć dziesiątki jeśli nie setki przeróżnych programów, programików służących fakturowaniu. A już najwięcej jest programów zatytułowanych „dla firm”.

No bo wszyscy wiemy, że gospodarka nie trzyma się najlepiej, trudno o stałe i pewne zatrudnienie. Dlatego często już studenci zakładają za pewnik, że konieczne jest założenie własnej, małej ale własnej, firmy, nie widząc dla siebie szans na rynku pracowników do wynajęcia. Natłok małych przedsiębiorców bez większego doświadczenia, a z jeszcze mniejszym kapitałem stwarza znaczny popyt na tanie i darmowe programy służące kompleksowej obsłudze firmy.

A jak to mówiło stare przysłowie: „w życiu pewne są tylko śmierć i podatki”, podatek VAT jest w prowadzeniu firmy najważniejszy, stąd tak wielkie zapotrzebowanie na darmowy program do faktur.

Akurat tego chyba programu w Internecie znaleźć można najwięcej, ale też najwięcej osób właśnie na ten program się skarży. Dlaczego tak właśnie się dzieje? Chyba po pierwsze właśnie przez ten nadmiar. Proste programy powstają często na własny użytek, ktoś troszkę obeznany z programowaniem potrzebował dla siebie stworzyć niewielki program do fakturowania, a że miły z niego człowiek to go darmowo udostępnił w sieci.

Problem jest taki że ten program „dla siebie” przewidywał tylko sytuacje jakie spotykały jego twórcę, więc może zupełnie nie przewidywać potrzeb fakturowania dla inne branży. A to prowadzi do nerwów i złych opinii o danym programie. Darmowy program do faktur, który byłby doceniony przez większą rzeszę użytkowników niestety pochłonąłby bardzo dużo pracy, testów i wysiłku od twórcy, którzy rzadko kiedy robią takie rzeczy niekomercyjnie. Dlatego czasem zdecydowanie łatwiej jest szukać tanich programów do fakturowania, których jest równie wiele jak tych bezpłatnych. Łatwiej wśród nich znaleźć takie, które po niewielkich kosztach są w stanie spełnić wszystkie oczekiwania i potrzeby naszej branży.