Dlaczego warto odwiedzić Wrocław

Posted by in Inne

Mówi się o nim miasto stu mostów, Wenecja północy. Wrocław to jedno z najbardziej urokliwych i interesujących polskich miast. Ale co tak naprawdę kryje się pod tymi wszystkimi komplementami kierowanymi pod adresem stolicy Dolnego Śląska? Aby się o tym przekonać, Wrocław trzeba zobaczyć!

Pośród szalenie bogatej oferty turystycznej Dolnego Śląska, Wrocław jest prawdziwą wisienką na torcie. Można tu znaleźć zarówno wiekowe zabytki, centra kulturalne jak i enklawy zieleni idealnie nadające się do wypoczynku w wielkomiejskiej dżungli. We Wrocławiu atrakcje warte zobaczenia trzeba tak naprawdę mocno wyselekcjonować bo nie sposób obejrzeć wszystkie miejsca, które są tego warte.

Wyspa na Odrze

Porównania do Wenecji, może trochę przesadzone, nie są pozbawione całkowicie słuszności. Przez Wrocław przepływa pięć rzek, które tworzą sieć kanałów, które przecinają całe miasto i tworzą wyspy. Są to: Kępa Mieszczańska, Wyspa Piasek, Słodowa oraz Wielka Wyspa. To niesamowite położenie sprawia, że w mieście znajduje się ponad sto mostów. Ponad to, jak na wiekowe miasto przystało, we Wrocławiu znajduje się ogromnie dużo bardzo ciekawych zabytków.

Wrocław nigdy nie śpi

Miasto jest tętniącym życiem ośrodkiem kulturalno-rozrywkowym. Prawie każdego dnia odbywają się tu najróżniejsze koncerty, wystawy czy inne imprezy o podobnym charakterze. To także idealna przestrzeń dla spotkań z interesującymi ludźmi i poszukiwania inspiracji artystycznej np. w licznych muzeach. Po takiej niewątpliwej uczcie dla ducha, Wrocław oferuje masę wspaniałych knajpek, w których zaspokoimy nawet najbardziej wilczy apetyt. W mieście znajdziemy reprezentacje kulinarne z najdalszych zakątków świata i skosztujemy najbardziej wyszukanych dań.

Jeśli jednak bardziej niż kulturalnymi rozrywkami, jesteśmy zainteresowani dobrą zabawą przy dźwiękach muzyki, możemy wybierać spośród wielu usytuowanych wokół centrum klubów. W ich zróżnicowanej ofercie tematycznej wielbiciele różnych gatunków muzyki na pewno znajdą coś dla siebie.

Przez miasto na rowerze

Świetną formą zwiedzania miasta, jest oglądanie go z perspektywy dwóch kółek. Nie oznacza to, ze musimy zabierać z sobą w podróż własny rower. W mieście funkcjonuje wypożyczalnia rowerów, które można wypożyczyć w jednym miejscu, a oddać w drugim. To doskonała opcja dla osób lubiących aktywny wypoczynek i zwiedzanie. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, warto jest zdecydować się na chwilę relaksu, w którymś z wrocławskich parków. Te zadbane i dobrze utrzymane enklawy zieleni, posiadają infrastrukturę przystosowaną do aktywnego wypoczynku. Są to również miejsca przystosowane dla rodzin z dziećmi – liczne place zabaw z pewnością przypadną do gustu najmłodszym turystom. Obowiązkowym miejscem na trasie turystycznego rowerowego przejazdu po Wrocławiu, są okolice Hali Stulecia oraz pokaz fontanny multimedialnej – niepowtarzalne widowisko pełne kolorów i wspaniałej muzyki.