Dodatki, które zmienią Twój wygląd

Posted by in Moda

Swoje stylizacje dopasowujesz bardzo skrupulatnie. Wszystkie elementy garderoby wyrażają przecież Twój charakter, gust, preferencje modowe. Starasz się wyglądać dobrze, trochę nietypowo i oryginalnie. Przede wszystkim tak, żeby wyróżniać się na tle wielu innych, podobnie ubranych kobiet. A jednak, masz wrażenie, że czegoś w Twoich stylizacjach brakuje?
Dodatki to taki element garderoby, który potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Dobierając je odpowiednio do okazji, do naszego nastroju i miejsca pracy, staramy się przede wszystkim wkomponować je idealnie do całokształtu. Udaje nam się to zwykle lepiej lub gorzej. Jedno jest pewne, bez nich najczęściej wyglądamy po prostu nijako.

Dodatki, do nasze drugie ubranie
Zwykle o nich zapominamy, szkoda. Na rynku tego typu drobiazgów mamy bowiem bardzo szerokie grono ciekawych wizualnie produktów.
Zacznijmy od naszyjników. Pasują świetnie do ubrań, które mają jednokolorową górę. Czarna bluzka, szara sukienka, na tle złotego naszyjnika wygląda piękniej. Jest również dużo elegantsza. Możemy wyjść w niej nie tylko do pracy, ale również do kina, na randkę.

Kolczyki? Długie, krótkie, mocno dekoracyjne lub bardzo delikatne. Kolczyki świetnie zaznaczają naszą długą szyję, wydłużają ją i wyszczuplają. Pod warunkiem oczywiście, że dobierzemy je prawidłowo do swojej sylwetki. Kolczyki są dobrym dodatkiem do stylizacji, w których włosy związujemy mocno do góry. Najlepiej w kucyk lub w tradycyjnego koka.

Bransoleta – ubarwia bardzo proste kreacje do pracy. Pięknie prezentuje się z marynarką oraz prostym topem. Zresztą ma także inną ciekawą funkcję. Podkreśla brązową opaleniznę naszych rąk.
Paski, paseczki – obowiązkowo w stylizacjach, gdzie top wkładamy w spodnie. Wówczas podkreśla naszą linię talii. Jeszcze kilka lat temu zakładałyśmy bardzo ozdobne paski ćwiekowe. Dzisiaj preferuje się już raczej bardziej stonowane paski, najlepiej przypominające naturalną skórę.
Co jeszcze? Niekiedy do dodatków galanteryjnych zalicza się także torebki, apaszki, pierścionki, broszki, kapelusze. Właściwie nie na darmo. Wszystkie one sprawiają, że nasza stylizacja jest dużo bardziej ciekawa i nietuzinkowa. Bo przecież nie często można spotkać kobietę w dużym kapeluszu.
Letnią stylizację każdej kobiety dopełniają także okulary. W tych, zwykle wyglądamy bardziej sexi i intrygująco.

Nie zapominajmy o dodatkach
Szkoda byłoby nie skorzystać z ich dobroczynnej funkcji, jaką jest ozdabianie naszej sylwetki i poprawa wizerunku. Nie przesadzajmy jednak z ich ilością. Czasem jeden dodatek, ale bardzo charakterystyczny wystarczy, by wyglądać naprawdę luksusowo.
Przede wszystkim bawmy się nimi. Nie bójmy się ich. Przecież po to są, żeby z nich korzystać.

Więcej ciekawych porad, tutaj.