Drzwi wewnętrzne – jak dobrze wybrać?

Posted by in Wnętrza

Wybranie dobrych drzwi wewnętrznych może wydawać się łatwe – wystarczy przecież udać się do pierwszego lepszego hipermarketu budowlanego i kupić drzwi po średniej cenie. Nic bardziej mylnego!

Drzwi w średnim przedziale cenowym w markecie są bardzo słabe i nie zasługują na uwagę nikogo! Pomijając zasadność kupowania dobrej jakości wyposażenia w markecie, dobre drzwi kosztują całkiem sporo i nie jest wcale tak łatwo ich znaleźć!

Wytrzymałość + wygląd

Dobre drzwi wewnętrzne powinny być wytrzymałe, ale także powinny być przyjazne dla oka – niezbyt rzucające się w oczy, ale wciąż przyjemne i neutralne. Jeśli sami nie potrafimy dobrać odpowiednich drzwi, powinniśmy zastanowić się nad skorzystaniem z usług prawdziwego dekoratora wnętrz, lecz taka usługa może kosztować o wiele więcej niż same drzwi. Dekoratorzy wnętrz sprawdzają się przy tworzeniu całych aranżacji. Wyboru drzwi powinniśmy dokonać samodzielnie w ramach naszych możliwości.

Dopasowanie do otoczenia

Aranżacje wnętrz w kontekście drzwi powinny być spójne i estetyczne. Nie powinno się wybierać drzwi, które kompletnie nie pasują do otoczenia. Przykładem mogą być drzwi koloru czerwonego, w momencie, gdy w pokoju są niebieskie ściany. O ile skrajne kolory automatycznie się wykluczają, zawsze warto zadbać o to, by drzwi były także dopasowane stylem do mebli, podłóg, okien i innych elementów, które znajdują się w danym pomieszczeniu. W przeciwnym razie szybko będzie można się przekonać, że cała aranżacja jest do niczego, bo jeden element skrajnie się wyróżnia. A do tego dopuścić nie można!

Gdzie kupować?

Samo kupno drzwi warto przeprowadzić w profesjonalnym sklepie z drzwiami i oknami, a nie w hipermarkecie. Oszczędzanie na drzwiach i na innych istotnych elementach wyposażenia jest jednym z większych grzechów, na które natrafić można obserwując typowe amatorskie aranżacje wnętrz w prywatnych domach. Trudno stworzyć aranżację wyglądającą profesjonalnie, ale można chociaż zadbać o wysokiej jakości poszczególne jej elementy.