Elektroniczne fakturowanie – szybko i sprawnie

Posted by in Biznes

„Krok po kroku i będziecie wszyscy w szoku” brzmią słowa pewnej bardzo tanecznej piosenki. Raczej nie będzie tutaj mowy o tańcu, ale z pewnością padnie kilka niezwykle przydatnych informacji, w szczególności dla tych, którzy prowadzą biznes i przez ich ręce przelewa się tysiące różnych faktur. Na szczęście, ponieważ jak najbardziej w kategoriach szczęścia powinniśmy pojmować to zjawisko, żyjemy w nowoczesnym świecie, który daje nam nowoczesne rozwiązania, które oznaczają większe możliwości.

 

Na każdym kroku jesteśmy zaskakiwani i tak jak w piosence, często mocno zaszokowani, możliwościami, jakie daje nam internet. To on tak naprawdę w tej chwili rozdaje wszystkie karty, rządzi się na prawo i lewo, ale nie możemy się z tym kłócić, ponieważ w wielu kwestiach dzięki niemu, pewne czynności stają się o wiele łatwiejsze i sprawniejsze. Tak jak jest właśnie w przypadku realizowania faktur za pośrednictwem sieci, które dziś z łatwością możemy wykonywać bez wychodzenia z domu.

 

Elektroniczne faktury, w skrócie e-faktury wykorzystują nowoczesny system technologii informatycznej, dzięki któremu wszystkie dokumenty może składować w jednym miejscu, na wirtualnym serwerze, którego nie musimy widzieć, wąchać ani czuć. Jest on niewidzialny jak czapka niewidka, a wykonuje za nas całą masę roboty. Jeśli już jesteśmy przy masie, to decydujące się na elektroniczne fakturowanie, oszczędzamy wiele pieniędzy na samym wydruku tysiąca papierowych faktur. A jeśli już jesteśmy przy pieniądzach, to zdecydowanie szybciej jest nam je wyegzekwować od naszych kontrahentów, którzy jak wiadomo, często zbywają nas tym, że faktura przykładowo jeszcze do nich nie dotarła, zwłaszcza kiedy wysyłamy ją drogą pocztową.

 

 

 

To rozwiązanie opłaca się wszystkim firmom, zarówno ogromnym przedsiębiorstwom, które realizuje tyle faktur, że trudno jest nam sobie wyobrazić ich liczbę, jak i małym i średnim. Sam proces nie powinien być w żadnym stopniu skomplikowany, poradzić powinni z nim sobie nawet starsi, mniej skomputeryzowani biznesmeni. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest także stały monitoring, wgląd do danych mają i nadawcy i odbiorcy. Nasze dane są dodatkowo bardziej bezpieczne, z racji przechowywania na zdalnym, wirtualnym serwerze, to w końcu miejsce, gdzie nawet wzrok ludzki nie sięga. Warto zwrócić też uwagę w tym aspekcie na konkretne firmy, oferującą takie rozwiązania, ponieważ bardzo często zapewniają one dobry, sprawny, a nawet darmowy program do fakturowania, w którym możecie wykorzystać własne szablony.