Hipermaket Leroy Merlin już w wielu miastach Polski

Posted by in Budownictwo

dom

Jeszcze niedawno, aby zaopatrzyć się w sprzęt budowlany mieszkańcy wsi oraz małych miasteczek musieli albo przepłacać u miejscowego sprzedawcy, albo odwiedzali najbliższe miasto wojewódzkie, gdyż to głównie w nich były zlokalizowane hipermarkety budowlane. Wiele firm wciąż w ten sposób prosperuje. Mało tego, niektóre firmy posiadają swoje filie tylko w Warszawie – mieście stołecznym, podczas gdy reszta regiony kraju jest przez nich ignorowana. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku Leroy Merlin.   


Władze tej sieci hipermarketów już od początku swojej działalności dążą do tego, by sklep był dostępny dla jak największej liczby Polaków, a tym samym dawał im możliwość na dokonanie zakupów budowlanych i dekoracyjnych tanim kosztem. Tak np. pierwszy sklep otworzono owszem, w podwarszawskim Piasecznie, ale już trzeci powstał w Sosnowcu. Już w 2000 roku  ofertą Leroy Merlin mogli się cieszyć także mieszkańcy Śląska i Zagłębia, a pół roku po otwarciu sklepu w Sosnowcu otworzono także Leroy Merlin w Swadzimiu. Jest to niewielka wieś pod Poznaniem.

Z biegiem lat władze firmy otwierały coraz to nowsze sklepy w różnych miastach Polski. Dzisiaj znajdują się one praktycznie mówiąc w każdym wojewódzkim mieście lub jego okolicy, a także wielu miastach powiatowych. Tak np. w 2008 roku otworzono kolejne sklepy w średniej wielkości miejscowościach: w pomorskiej Rumii, Zgorzelcu leżącym na granicy z Niemcami oraz w dolnośląskiej Świdnicy. Oprócz tego w tym samym roku swoje otwarcie świętowały także kolejne oddziały w wielkich miastach – na warszawskim Targówku oraz w Gdańsku Oliwie.

Dzisiaj sieć Leroy Merlin liczy aż kilkadziesiąt sklepów w całej Polsce, jeden z ostatnich otworzonych to ten uruchomiony w 2011 roku w Gliwicach. Władze firmy planują też dalszą rozbudowę sieci sprzedaży. Aby udostępnić swoją ofertę klientom z całej Polski w 2011 uruchomiono sklep internetowy, w którym towar mogą zamawiać klienci z całego kraju. Tym samym umożliwiono zakup także osobom ze wsi, gdzie nie ma dostępu do sklepu.