Idealna kuchnia – piękna i funkcjonalna

Posted by in Poradniki

Marzy Ci się perfekcyjna kuchnia, dorównująca tym znanym z programów kulinarnych w TV? Zadbaj więc aby była nie tylko piękna i schludna, ale też funkcjonalna. Przemyślana aranżacja przestrzeni wykorzystująca proste akcesoria sprawi, że wnętrze stanie się przyjaźniejsze zarówno dla początkującego, jak i doświadczonego kucharza.

Przede wszystkim zadbaj o porządek. Gdy wszystkie sztućce i przyrządy kuchenne będą miały swoje stałe miejsce, nie będziesz tracić czasu na ich szukanie i stresować się, że smażony omlet za moment się przypali. Dlatego warto skorzystać z holderów i wieszaków, których cała masa dostępna jest w marketach wyposażenia wnętrz. Warto wybrać te ze stali nierdzewnej. Dzięki temu nie zaszkodzi im wilgoć panująca w kuchni. Ponadto ciekawym rozwiązaniem może być też wykorzystanie przestrzeni ścian. Montując na niej reling zyskujesz miejsce na wiszące koszyczki, w których umieścić można np. szpatułki czy schnące sztućce.

Drugim istotnym dodatkiem jest suszarka do naczyń. Przedmiot niby prozaiczny, a jednak warto z głową dokonać jego zakupu. Najpopularniejsze są oczywiście proste stojaki z ociekaczami, najczęściej wykonane z plastiku lub słabej jakości metalu. Możesz mieć pewność, że już po kilku miesiącach kontaktu z mokrymi naczyniami pokryją się trudnym do usunięcia nalotem, psujących estetykę aranżacji. Dlatego także w tym przypadku warto wybrać suszarkę ze stali nierdzewnej, najlepiej dodatkowo chromowanej.

Warto pomyśleć też o zasobniku na przyprawy. Podobnie jak pojemnik na sztućce może zawisnąć na kuchennym relingu. Takie rozwiązania doskonale wpisują się w nowoczesny styl aranżacji wnętrza.

Nie wolno zapominać o tym, co ukryte przed wzrokiem. Szuflady i półki również wymagają odpowiedniej organizacji. Rozwiązaniem są organizery z przegródkami – na sztućce, przyprawy czy naczynia. W przypadku półek możliwe jest zamontowanie wysuwanych modułów, dzięki czemu w pełni wykorzystasz przestrzeń szafek, bez konieczności nieustannego schylania się i sięgania daleko  ich głąb.

W tak uporządkowanej i funkcjonalnej przestrzeni gotowanie stanie się czystą przyjemnością! Będzie to wizytówka każdej perfekcyjnej pani domu.