Jak kupować podczas wyprzedaży?

Posted by in Zakupy

Dwa razy do roku czas staje w miejscu, a świat – mimo, iż fizycznie wydaje się to niemożliwe – staje na głowie. Przynajmniej taki stan odczuwają rokrocznie sprzedawcy w sklepach, którzy przez cały sezon przygotowują się na to wielkie rozdanie. Rozdanie setek tysięcy produktów swoim klientom. Ci są wówczas głodni jak nigdy, popyt przerasta podaż, lecz o giełdowym krachu nie ma mowy. Wszyscy są zadowoleni. To znaczy prawie wszyscy. Jak kupować, nie zwariować i być w pełni ukontentowanym z wyprzedaży?

Żeby móc być zadowolonym już po zakończeniu się wyprzedaży, trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Nie wolno w żadnym stopniu lekceważyć ich siły. To tak naprawdę wyzwanie, które ma coś z przygody, okraszone lekką nutką adrenaliny, która wynika po części z możliwości poniesienia śmierci w natłoku ludzi szturmujących całymi oddziałami lokalne galerie handlowe. Pod przygotowaniem należy jednak rozumieć przede wszystkim sporządzenie listy wszystkich niezbędnych nam rzeczy. A tak w ogóle, to warto za potrzebnymi rzeczami rozglądać się już w trakcie sezonu i kiedy ceny idą w dół – uderzać prosto na nie – po konkretny asortyment w konkretnym punkcie sprzedaży.

To oczywiste, że samoistnie natrafimy na okazje, które złowią nasze oko, ciało i umysł, ich zaniżona cena trafi w nasze serca jak strzała Amora, której nie oparłby się nawet sam… Amor. Ciężko jest się z tego opędzić i trudno znaleźć na takie bezmyślne często zachowanie receptę – mowa tutaj przede wszystkim o kupowaniu rzeczy, które nie były naszym priorytetem i tak między bogiem, a prawdą – nie były nam wcale silnie potrzebne. Być rozsądnym? To nie wystarcza. Trzeba być już po prostu spłukanym. I z tego powodu tak ważne jest kupowanie w pierwszej kolejności tego, co jest nam rzeczywiście przydatne, a najlepiej tego, co mieliśmy już wcześniej upatrzone.

Podczas wyprzedaży nie wolno nam bagatelizować również tak prozaicznych spraw jak kondycja i tężyzna fizyczna. Ta pierwsza będzie nam potrzebna do tego, aby być w stanie jednego dnia obejść wszystkie sklepy w nowoczesnych i rozbudowanych galeriach handlowych, które zaczynają się po jednej, a kończą po drugiej stronie miasta. Tężyzna z kolei lub chociażby silne ręce i twarde nogi są nam niezbędne do tego, aby skutecznie rozpychać się już w konkretnym sklepie, gdzie podczas wszystkich tur z cięciami cen (a pamiętajmy, że mamy takie trzy i przy ostatniej obniżki wynoszą nawet 70 %) natrafiamy na równie żądnych zakupu osobników rasy ludzkiej, których zachowania nie zawsze przypominają ogólnie pojęte człowieczeństwo.

No i nie zapominajmy paragonu, kiedy kupujemy coś cenniejszego. Dlaczego? A no proszę sprawdzić tutaj.