Jak to jest z tą damską torebką?

Posted by in Kobiety

Pojemność damskiej torebki stała się już dawno obiektem dowcipów, gdyż istotnie wiele pań potrafi w malutkiej torbie zmieścić mnóstwo potrzebnych i niepotrzebnych rzeczy. Nie jest to trudne, jeśli aktualna moda nakazuje nosić ogromne torby. Jednak w wielu przypadkach dużo bardziej do stroju i okazji pasuje delikatna i mała torebka, której zawartość musi być bardziej przemyślana i wyselekcjonowana.

Jeśli torebka jest używana na co dzień np. do pracy, nie może w niej zabraknąć kilku podstawowych rzeczy, takich jak: dokumenty, portfel (lub mała portmonetka), klucze, chusteczki higieniczne, podręczne lusterko, puder i błyszczyk, mała szczotka do włosów, a także gumy do żucia lub drażetki bez cukru. Warto także nosić malutki pojemniczek z lekami przeciwbólowymi, które w nagłych przypadkach umożliwią przetrwanie do końca dnia w pracy.

Wychodząc na imprezę, należy unikać zabierania dużego portfela z dużą ilością gotówki. Zasada ta dotyczy zwłaszcza imprez w klubach lub dyskotekach, gdzie torebka często pozostaje bez opieki. Wówczas dokument tożsamości i pieniądze lepiej trzymać przy sobie. W torebce zaś powinny być chusteczki odświeżające, przybory do poprawy makijażu, agrafka (do awaryjnej naprawy kreacji) oraz malutka latareczka o ile nie ma jej telefon komórkowy (przydaje się podczas nocnego powrotu do domu).

Podczas zakupów, zwłaszcza w centrach handlowych powinno się zabierać niewielką torebkę na mocnym pasku i o dobrym zamknięciu. Oprócz podstawowych rzeczy takich jak portfel, chusteczki i dokumenty nie warto nic więcej do niej wkładać, by podczas kilkugodzinnej wędrówki po butikach nie dźwigać zbędnego balastu.

Kobiety, które preferują większe torby mogą sobie pozwolić na noszenie większej ilości przydatnych rzeczy np. notesu i długopisu, batoników zbożowych, książki lub czytnika ebooków, pilniczka do paznokci itp. Obojętnie co się ma w torbie, warto od czasu do czasu zrobić w niej porządek, by nie utrwalać w świadomości facetów błędnego obrazka kobiety szukającej pół godziny telefonu w malutkiej torebce. Najlepsze praktyczne torby i walizki znajdziemy w sklepach online, jak http://zawszemodni.pl.