Jak wybrać bramę garażową?

Posted by in Poradniki

Zakup bramy garażowej nie jest małym wydatkiem, dlatego powinien być on bardzo przemyślany, aby nie okazało się, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto. Wiele osób popełnia podstawowe błędy przy wyborze bramy garażowej co w późniejszym czasie skutkuje tym, że jej użytkowanie sprawia wiele problemów, a w konsekwencji tego konieczna jest również jej szybka wymiana i kolejna inwestycja.

To na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę to ściany garażu. Może okazać się, że zamontowanie bramy garażowej będzie niemożliwe z uwagi chociażby na specyficzną konstrukcję, na której znajdują się elementy wchodzące w konflikt z konstrukcją bramy. Najlepiej zaplanować całą konstrukcję garażu wraz z bramą już na etapie jego budowania – niestety nie zawsze jest to możliwe, co później skutkuje wieloma dylematami.
Kolejną istotną kwestią, której nie można pominąć są same wymiary garażu. Wiadomo, że brama garażowa powinna być dopasowana idealnie. Tutaj pojawia się kolejna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. Garaż z zasady ma służyć przechowywaniu samochodu, warto więc wymierzyć czy wybrana przez nas brama pozwoli na jego swobodny wjazd i wyjazd.

Jeżeli kwestie wymiarowe będą przez nas dokładnie dopasowane to warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy. Estetyka podobno jest najmniej ważna, jednak wiele osób i na nią zwraca uwagę. Wiadomym jest, że zdecydowanie ładniej wygląda brama garażowa kolorem dopasowana do innych elementów w domu, jak chociażby drzwi czy okna, czasem dach – ma się wrażenie ładu estetycznego, a i lepiej spogląda się na całość.

Pozostaje jeszcze kwestia aspektów takich jak wytrzymałość czy wodoszczelność. W tym zakresie naprawdę warto postawić na najlepszej jakości produkty. Garaż ma chronić nasz samochód, często również dodatkowe przedmioty – narzędzia, urządzenia elektroniczne. Szkoda byłoby wybrać ładną, lecz nietrwałą bramę, którą musielibyśmy wymieniać po roku, chociażby ze względu na to, że przepuszcza zbyt dużą wilgoć i przez to nasze urządzenia ciągle się psują, a samochód nie jest dostatecznie chroniony. Najlepsze bramy dostaniesz z Castoramy.