Jaka nagrzewnica gazowa będzie najlepsza?

Posted by in Poradniki

Jeśli mamy w planach kupno nagrzewnicy gazowej, to musimy sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie: jaka powinna być? Czy elektryczna, gazowa czy olejowa? Każdy z tych rodzajów ma swoje plusy i minusy, więc wybór nie jest taki oczywisty.

Pierwsze z nich, czyli nagrzewnice elektryczne najlepsze są do ogrzewania małych pomieszczeń, takiego rodzaju jak kiosk czy mały sklep. Mają dość niską wydajność przy dość dużym poborze mocy. Jest to idealny wybór jak planujemy ogrzewać pomieszczenie o wielkości 2×2 m. Oczywiście możemy ogrzewać nią większe pomieszczenia, ale kompletnie się to nie opłaca. Wielką zaletą nagrzewnic elektrycznych jest to, że bardzo szybko ogrzewają miejsce, w którym się znajdują. Inną zaletą jest brak otwartego ognia, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

Kolejne nagrzewnice – gazowe, stanowią pewien kompromis pomiędzy jakością a ceną. Takie nagrzewnice, jak i paliwo do nich stosowane są dość tanie. Są niezależne, gdyż mogą pracować w dowolnie wybranych miejscu, nie wymagają bowiem podłączenia do prądu stałego. Używane są do ogrzewania pomieszczeń o sporej powierzchni. Ich wielką zaletą jest regulowana moc cieplna, prostota obsługi i łatwość w konserwacji. Mają jednak i wady. Jedną z nich jest to, że gaz w procesie spalania wypiera z pomieszczenia tlen, co w sytuacji złej wentylacji może grozić zaczadzeniem. Nagrzewnica gazowa ponadto wydziela dużo wody, więc bez odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu nastąpi rozwój pleśni i grzybów.

Ostatni typ – nagrzewnice olejowe są najlepsze do ogrzewania średnich i dużych pomieszczeń. Mają niską wydajność i największy komfort użytkowania. Oczywiście do pomieszczeń, w którym przebywają ludzie, nadają się tylko nagrzewnice olejowe z odprowadzaniem spalin. Takie modele emitują tylko czyste i ciepłe powietrze. Bez odprowadzania spalin zaleca się w miejscach, gdzie jest zapewniony stały przepływ powietrza.

W zależności od tego, jaki typ wybierzemy, musimy pamiętać, żeby każdą nagrzewnicę dokładnie sprawdzić. Są różne modele, różnią się ceną, ale i jakością. Po więcej na http://minifirmy.pl/2016/06/29/dziala-nagrzewnica-gazowa-oto-najwazniejsze-informacje/