Jaki rodzaj grzejnika elektrycznego wybrać?

Posted by in Poradniki

Grzejniki elektryczne to bardzo dobre urządzenia, jeśli chcemy szybko ogrzać dane pomieszczenie. Mogą służyć jako ogrzewanie podstawowe, jak i uzupełniające. W ofertach różnych firm znajdziemy wiele dobrych jakości grzejników, więc jest w czym wybierać.

Grzejnik elektryczny to na pewno duży komfort, a ponadto wielkim atutem jest niski koszt jego instalacji. Niektóre stacjonarne grzejniki bowiem można już kupić za jedyne 200 złotych. Koszt ich montażu wynosi zdecydowanie mniej, niż koszt, który musielibyśmy ponieść na montaż tradycyjnego centralnego ogrzewania.

Bardzo ważny jest też fakt, że dzięki grzejnikom elektrycznym nie trzeba poświęcać osobistego pomieszczenia na kotłownię. Każdy z grzejników bowiem może być zasilany indywidualnie z najbliższego gniazdka elektrycznego.

Grzejniki elektryczne mogą przekazywać powietrze na dwa sposoby. Jeden ze sposobów odbywa się poprzez konwekcję albo przez radiację. To bardzo ważne, należy szczególnie zwrócić na to uwagę. Od tego zależą koszty ogrzewania elektrycznego, szybkość działania, a także ogólny komfort użytkowy.

Jeśli chodzi o ogrzewanie konwekcyjne, to obecnie jest to najbardziej popularny sposób przekazywania powietrza w grzejnikach elektrycznych. Powietrze jest ogrzewane we wnętrzu urządzenia, by później unosić się do góry i wywoływać cyrkulację w całym pomieszczeniu. Tak samo działają prawie wszystkie grzejniki wodne. Taki sposób ogrzewania jest bardzo komfortowy i przyjemny w użytkowaniu. Jego najważniejszym minusem jest to, że cyrkulacja powietrza sprawia, że przemieszczają się roztocze i pyłki. Może to stanowić problem dla alergików.

Drugi sposób – ogrzewanie radiacyjne jest bardzo nowoczesne. Grzejniki radiacyjne projektuje się tak, żeby oddawały ciepło na całej powierzchni. To sprawia, że są dość ekonomiczne w codziennej eksploatacji.

Takie ogrzewanie bardzo przypomina naturalne ogrzewanie słoneczne. Wrażenie cieplne jest bowiem porównywalne z ciepłem, jakie pochodzi z kominka. Grzejniki tego rodzaju wykorzystują proces frontalnego emitowania fal cieplnych. Więcej pod linkiem http://123budujemy.pl/wybieramy-grzejnik-elektryczny-zwrocic-uwage/