Jakich zasad trzeba przestrzegać, gdy urządzamy pokój gościnny?

Posted by in Poradniki

Pokój gościnny to miejsce, gdzie jak sama nazwa wskazuje, często zdarza nam się zapraszać gości. Dlatego jest to reprezentacyjne miejsce w domu. Z tego względu zwracamy dużą uwagę na wystrój tej przestrzeni. Na co zwracać uwagę?

W takim miejscu na pewno powinien panować porządek. Aby to sobie ułatwić, warto zachować wygodny minimalizm przy urządzaniu pokoju gościnnego. W ten sposób będzie mniej rzeczy, które na przykład trzeba będzie wyczyścić z kurzu. To niezwykle praktyczna sprawa. Poza tym uczucie porządku to także taka ilość sprzętów, która sprawi, że dana przestrzeń będzie wyglądała schludnie. Nie będzie po prostu zagracona. Na pewno po pewnym czasie docenimy zaletę, jaka bierze się z tak urządzonego wnętrza.

Jeśli mowa o praktycznym minimalizmie, to trzeba zadbać o szczegóły. Gdy mamy małą ilość rzeczy, to więcej rzuca się w oczy. Dlatego warto być w tym wypadku dość skrupulatnym podczas zajmowania się aranżacją salonu. Trzeba zwrócić uwagę na wszelkie szczegółu takie jak karnisze, listwy przypodłogowe czy inne tym podobne rzeczy. W sklepach dostępnych jest tyle różnych artykułów, że można naprawdę stracić głowę. Dlatego pamiętajmy, żeby nie szaleć bardzo z ozdobnikami. Można bowiem uzyskać efekt bardzo daleki od zamierzonego. Można również spowodować, że mnogość różnych wzorów czy kolorów stworzy w tym pomieszczeniu bardzo niewskazany chaos. Będzie on miał bardzo negatywny wpływ na postrzeganie tego pomieszczenia.

Urządzając salon, musimy mieć na uwadze to, że tworzymy spójną przestrzeń. Dlatego uważajmy na kupowanie rzeczy pod wpływem impulsu. Może się bowiem później okazać, że w ogólnym zestawieniu nie pasują one do siebie kompletnie. Musimy pamiętać również o tym, że różne mody przemijają bardzo szybko. Dlatego warto zastosować przy wystroju uniwersalizm, jaki sprawdzi się na długo. Nawet jeśli będzie trzeba jakichś zmian dokonać, to nie będą one aż tak duże. Dany styl wystroju będzie na tyle uniwersalny, że będzie dobrze współgrał z wieloma aranżacyjnymi pomysłami. Pamiętajmy o tych radach, przy urządzaniu własnego salonu. Więcej tutaj.