Jakie dekoracje ścienne wybierać?

Posted by in Wnętrza

Wybór dekoracji na ściany, a także późniejszy ich montaż, to nigdy nie jest prosta sprawa. Wiele osób boryka się z tego typu problemami, gdyż z powodu braków finansowych nie mogą oni wynająć fachowca z prawdziwego zdarzenia i zdani są całkowicie na własne umiejętności i pomysły.

Wbrew pozorom, nie jest to wcale taka zła sytuacja, jak można by na pierwszy rzut oka przypuszczać. Samodzielne dekorowanie ścian to prawdziwa przygoda, z której sporo można wyciągnąć – zarówno zabawy, jak i doświadczenia.

Prostota czy komplikacje

Dekorując ściany przede wszystkim trzeba się zastanowić, czy stawiamy na proste dekoracje, typowe i klasyczne rozwiązania, czy też chcemy czegoś więcej i nie boimy się eksperymentów. Do eksperymentów można zaliczyć połączenie dekoracji świetlnych i fototapet, a także kolorowych, nowoczesnych kinkietów czy nawet elementów z drewna, o których więcej przeczytacie w tym miejscu. Typowe minimalistyczne rozwiązanie to na przykład jednolity kolor na ścianach w połączeniu z antyramami czy obrazami. Minimalizm jest łatwiejszy w stworzeniu, ale wymaga nadal zmysłu estetycznego.

Wygoda montażu

Montaż dekoracji ściennych, czy też ich nakładanie, jak w przypadku farb, nie musi być trudny. Warto jednak już zawczasu dokładnie zadbać o wszystkie wymagane narzędzia i sprzęty, by potem, podczas właściwego dekorowania wnętrza, nie szukać ich po całym mieście. A jak wiadomo, kupienie czegoś bardzo potrzebnego w krytycznym momencie w większości przypadków okazuje się praktycznie niewykonalne. Lepiej się więc przygotować zawczasu niż potem mieć problemy.

Co dalej

Po sukcesie w kwestii dekorowania ścian warto zabrać się za podłogi, sufity czy za łazienkę lub kuchnię. Szczególnie te dwie ostatnie rzeczy są skomplikowane i wymagają, by dekorator-amator miał głowę na karku. Warto jednak wiedzieć, że kuchnia i łazienka to wspaniałe doświadczenie z punktu widzenia tworzenia dekoracji i wystroju – zawsze warto się tymi pomieszczeniami zająć samodzielnie, by móc całkowicie zapanować nad ich wyglądem i ostateczną kompozycją wyposażenia oraz dekoracji.