Jakie są najlepsze dekoracje ogrodowe?

Posted by in Poradniki

Praktycznie w każdym sezonie tworzony jest ranking najlepszych dekoracji ogrodowych. Co roku zmieniają się trendy, pojawiają się pomysły, nowe rozwiązania, które do tej pory nie zostały odkryte. Jest wiele dekoracji, które można by uznać na najlepsze.

Gdyby zrobić listę najpopularniejszych i najlepszych dekoracji ogrodowych znalazłyby się na niej następujące modele.
Oryginalne kwiaty – zupełnie inne niż standardowe róże, tulipany czy bratki. Zwykle to ciekawe odmiany, które można zakupić za pomocą Internetu. Do takich roślin zalicza się między innymi korzeniówkę pospolitą, która wyróżnia się kremowymi łodygami i liśćmi lub dracena smocza, która jest z kolei czerwona. Dobrze wkomponowane w ogród rośliny są najpiękniejszą dekoracją.

Oczko wodne – to dosyć standardowa dekoracja ogrodu, jednak zawsze na czasie, ponadto można ją indywidualnie dopasować do naszego ogrodu. Na brzegach oczka wodnego można zamontować kamienie dekoracyjne, a w jego wnętrzu umieści dekoracyjne rośliny wodne lub fontannę. Ponadto od niedawna można w oczkach wodnych zamontować również system podświetlenia, dzięki temu jej ono widoczne również nocą.

Figurki dekoracyjne – są bardzo dobrym pomysłem pod warunkiem, że zachowany zostanie umiar w ich ilości, a w przypadku kiedy decydujemy się na ich większą ilość będą dopasowane do siebie stylistycznie. Bardzo popularne w ostatnich latach stały się również figury ceramiczne ze specjalnym otworem na doniczkę – nie tylko piękna, ale i praktyczna ozdoba.

Nietypowe dekoracje – dlaczego nietypowe są najlepszymi? Przede wszystkim dlatego, że dobierane są indywidualnie według własnego uznania, dla nas samych więc są najlepsze, a ponadto prawdopodobnie nikt inny ich nie będzie posiadał – nie ma więc mowy o 30 takich samych ogrodach w okolicy. Nietypowymi dekoracjami mogą być oryginalne oświetlenie lub świecąca kostka brukowa, a nawet ozdoby wykonane z drewnianych palet – ławeczki, stoliki, kwietniki. W sieci znajdziemy wiele pomysłów na oryginalne dekoracje ogrodowe, a wiele z nich to DIY – zrób to sam. Więcej można znaleźć na stronie castorama.pl.