Jakie są rodzaje prezentów?

Posted by in Zakupy

Nie powinno się oceniać prezentów, bo z samej zasady należą one do innej kategorii niż normalne rzeczy. Mimo że są to rzeczy, to zasługują na miano czegoś wyjątkowego. Często więc staramy się dobierać prezenty tak, aby niosły one ze sobą jakąś wartość, coś przekazywały, coś objaśniały. Wiadomo, im bliższa nam osoba, tym bardziej wiemy co kupić, bardziej się też staramy. A jak w tym sensie możemy podzielić prezenty?

Porównanie prezentów  pod kątem ich rodzaju może być świetną zabawą, oczywiście dla każdego, kto ma dystans do tego całego ceremoniału obdarowywania się. Czy masz swój podział wręczanych i otrzymywanych prezentów? Nie? To może poniższe zestawienie przypadnie ci do gustu i potwierdzi także twoje doświadczenia.

Pierwsza grupa to prezenty “pewniaki”. Najłatwiej się je kupuję osobom bardzo bliskim. Wiemy, że nasza mama lubi książki, to kupujemy kolejną powieść. Tata lubi pomajsterkować, więc warto coś mu dokupić, żeby w końcu zbudował tą swoją maszynę, brat lubi muzykę i to na winylach – to kup mu jakiś rarytas. Takie prezenty w 99% się sprawdzają, są miłe i cieszą obie strony.

Drugą grupa są jak jajka niespodzianki, nigdy nie wiadomo, co kryje się w środku. I może to być strzał w “10”, albo totalny niewypał. Rzadko się zdarza, żeby ktoś powiedział: “do czego mi to potrzebne?”, więc musimy wyczuć, poznać po twarzy i zachowaniu, czy dany prezent spełnił swoją rolę. A może lepiej nie, bo po co tak analizować?

Trzecią grupą tworzą prezenty zaskakujące. Dziadek dostanie tablet, a babcia konsolę do gier. Oczywiście, może to przejaskrawione, ale chodzi o ten styl. Zdarzyło co się wręczyć komuś taki, “niepasujący” prezent?

Kolejna grupa to pójście na łatwiznę, czyli wręczenie pieniędzy. Dużo osób to preferuje, bo brak jest czasu na szukanie, albo nie ma się pomysłu. Są jeszcze inne sytuacje, jak dwie strony dogadują się w tej sprawie. Pieniędzy przecież nigdy za wiele.

Ostatnią grupę zostawiam dla ciebie, jaki masz pomysł? Może na http://askbeforebuy.pl/ znadziesz inspirację?