Jedziemy na wakacje do Turcji

Posted by in Turystyka

Turcja od lat jest jednym z częściej wybieranych państw do których jeździmy na zagraniczny urlop. Sprzyja temu dość krótki lot z Polski i duży wybór połączeń praktycznie z wszystkich dużych lotnisk na obszarze Polski. Większość biur obsługujących turystów ma w swojej ofercie wakacje zarówno stacjonarne jak i objazdowe po Turcji, zapewniając szeroki wachlarz atrakcji i poziomu miejsc hotelowych. Dość prosto jest również przygotować podróż do Turcji samodzielnie. W sklepach dostępnych jest sporo książek, reportaży i innej literatury poświęconej Turcji, dzięki czemu łatwiejsze jest zorganizowanie niezapomnianej podróży do tego kraju. Ciekawostki na temat Turcji bez problemu poszukać można też w internecie, na różnego rodzaju forach dyskusyjnych poświęconych podróżowaniu.

Do walorów turystycznych Turcji zaliczyć należy przede wszystkim lokalizację tego państwa nad morzem Śródziemnym oraz klimat dający gwarancję wysokich temperatur w czasie wakacji. Dla wielu z nas zaletą jest również duża liczba kurortów oraz doskonała infrastruktura obejmująca nie tylko miejsca noclegowe, ale również punkty gastronomiczne oraz bogata oferta dodatkowych atrakcji oferowanych przez lokalne biura. Nawet udając się na wyjazd stacjonarny, mamy pewność że w Turcji nudzić się nie będziemy. W zasadzie w dowolnym kurorcie mamy do wyboru wiele kilkudniowych wycieczek fakultatywnych pozwalających podziwiać nie tylko starożytne zabytkowe obiekty, ale też podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy. Interesującym pomysłem są również rozmaite wycieczki statkiem, jeep safari po okolicznych górach, czy też możliwość spływu górską rzeką. Podziwiać możemy też tarasy wapienne w Pamukkale (znane choćby z widokówek). Dzieci skorzystać mogą ponadto z różnego rodzaju aquaparków położonych niejednokrotnie niedaleko miejscowości wypoczynkowych.

Turcja pochwalić się może także bogactwem wspaniałych zabytków, do których zaliczyć można: Bergamę, ruiny starożytnych miast w Milecie, Didymie, Side (trudno wymienić wszystkie), pochodzące z średniowiecza zamki, późniejsze świątynie i pałac sułtana w Istambule. Na lokalnych bazarach zakupić można w słodycze (np. w chałwę), pamiątki i posmakować herbaty. Tureccy handlarze, podobnie jak na przykład w Tunezji cechują się sporą inwencją i nachalnością, jeżeli chodzi o sprzedaż swoich towarów. Zawsze warto negocjować wyjściową cenę za którą oferują sprzedawane produkty. W kurortach posługuje się tutaj angielskim, co w dużym stopniu ułatwia podróżowanie po tym pięknym kraju.

Więcej informacji w temacie Turcji przeczytać można na portalu dla podróżników travelster.pl. Zapraszamy do lektury.