Kabina prysznicowa – wybór idealnego modelu

Posted by in Poradniki

Wybór kabiny prysznicowej to potencjalnie bardzo proste zadanie, jednak jest to bardziej skomplikowane, niż może się wydawać.

Aktualnie coraz częściej producenci kuszą swoich klientów wszelkimi dodatkami, dzięki którym można zwiększyć komfort korzystania z prysznica. Przed wyborem kabiny warto zatem odpowiednio się zastanowić, czego tak naprawdę potrzebujemy, dzięki czemu unikniemy zamroczenia w sklepie.

Pierwszym czynnikiem, na jaki trzeba zwrócić uwagę to oczywiście miejsce, w którym powinna stanąć kabina. Ten element już na samym starcie powinien ukierunkować nas na wybór odpowiedniego prysznica. Sklepy oferują swoim klientom możliwość wyboru kabiny narożnikowej. Ten model jest najpopularniejszy i najczęściej wybierany. Dwie ściany kabiny przylegają do ścian bocznych, dzięki czemu montaż tego typu kabiny jest bardzo łatwy, a dodatkowo utrzymanie kabiny w czystości nie sprawia większego problemu.

Kabina symetryczna również może być kabiną narożną. W tym wypadku jeden z przylegających boków do ściany jest dłuższy od drugiego. Kabina przyścienna posiada zaledwie jeden bok, który przylega do ściany – dzięki temu daje ona zdecydowanie większe możliwości aranżacji. Coraz częściej konsumenci wybierają także kabiny wnękowe. Ten typ jest bardzo specyficzny, gdyż posiada jedynie drzwiczki montowane w wejściu do wnęki, w której zamontowany jest prysznic.

Do dużych łazienek można zastosować kabinę wolnostojącą. Zalecana jest ona przede wszystkim do dużych łazienek, doskonała jest także dla osób, które nie muszą liczyć się z kosztami. Ten typ kabin charakteryzuje przede wszystkim wysoka cena, ale także bardzo dobrej jakości materiały – dodatkowo kabina może stać w dowolnym miejscu łazienki, a jedynym ograniczeniem jest sposób doprowadzenie do kabiny wody.

Kabin prysznicowych na rynku jest wiele. Producenci oferują najróżniejsze sposoby ich montażu, jak również jakości zastosowanych materiałów. Najczęściej spotykanymi są akryl oraz szkło – z czego ten drugi jest droższy oraz wytrzymalszy. Również zamknięcia można dopasować do własnych potrzeb. Drzwi mogą być rozsuwane, skrzydłowe, składane. Coraz częściej jednak, osoby, które posiadają dużą łazienkę, decydują się na prysznic bez drzwi – wówczas dzięki odpowiedniej konstrukcji woda nie wylewa się poza niego. Więcej tutaj.