Klimat loftu w twoim mieszkaniu

Posted by in Wnętrza

Mieszkasz w standardowym bloku, ale bardzo podobają Ci się lofty? Możesz to połączyć! Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu betonowego efektu. Beton w aranżacji wnętrz odznacza się wysmakowanym, industrialnym stylem, charakterystyczny jest on dla nowoczesnych loftów. Zimna biel, cegła, drewno i szkło to idealna mieszanka takiego wystroju. Loftowy styl możemy osiągnąć nie tylko w wysokich pomieszczeniach, dowodem są nasze standardowe mieszkania, w których możemy wprowadzić industrialny klimat.

Klimat industrialny wybierają coraz częściej młodzi ludzie z dużych miast. To taki znak czasu, jednak nie każdy sobie może pozwolić na zamieszkanie w oryginalnym, bardzo przestronnym i wysokim lofcie. Wobec tego, propozycja takiego urządzenia swojego standardowego mieszkania wydaje się kusząca. Pamiętajmy jednak, że nigdy nie zyskamy efektu takiego, jak widzimy na zdjęciach oryginalnych loftów, więc nie powinniśmy się frustrować, gdy rezultat naszych starań nie do końca będzie zadowalający. Niemniej, jeśli cenimy sobie ten styl, to odrobina tego klimatu w naszym domu jest na wagę złota. Co więcej, jest to do zrealizowania przez każdego z nas, a więc do dzieła. Oto kilka naszych rad.

W loftach nowej generacji ściany powinno się zostawić surowe, dlatego też cegła czy betonowa powierzchnia, to elementy bardzo charakterystyczne dla industrialnej aranżacji. Natomiast w mieszkaniach o zwykłej powierzchni, taki styl naturalnie ma bardziej łagodną formę. Jak uzyskać efekt betonu na ścianie? Najlepiej do tego celu użyć tynku dekoracyjnego lub farby strukturalnej.

Po więcej inspiracji zajrzyj tutaj

Industrialny styl jest bardzo surowy, co widać od razu, niemniej stwarza niesamowity klimat w każdym pomieszczeniu. Tutaj jednak należy się mała uwaga: strukturalna powierzchnia może trochę przytłoczyć mniejsze wnętrza. Stąd też, jeśli jednak wybierzemy takie wykończanie ścian, to reszta elementów musi charakteryzować się prostą formą, która jest oszczędna w dekoracje. Beton idealnie pasuje do zimnego metalu oraz szkła. Jednocześnie tak ascetyczny klimat warto trochę przełamać, a najlepiej się do tego nadają dodatki o ciepłych barwach.