Komfortowo i funkcjonalnie

Posted by in Kobiety, Zdrowie i uroda

Moda na plaży zasadniczo nie zmienia się od lat. Bikini jest najbardziej pożądanym strojem kąpielowym. Dzisiaj jednak mamy tyle przeróżnych fasonów, ze ciężko się zdecydować. Stroje kąpielowe dwuczęściowe mogą jednak nosić dziewczęta, które mają dość zadbaną sylwetkę.

Musimy jednak wiedzieć, że strój powinien być bardzo dobrze dopasowany. Chodzi o to, abyśmy nie miały wrażenia, że za chwile któraś z części stroju nam spadnie albo któraś nie zasłania zbyt dobrze tego, co powinno. Owszem, zdarzało się tak, że niektóre stroje kąpielowe po zamoczeniu stawały się zupełnie przeźroczyste. Warto zatem zanim pierwszy raz wypróbujemy strój kąpielowy na plaży lub na basenie sprawdzić go w wannie.

Jakby nie było ciężko jest wtedy uciec przed ciekawskimi spojrzeniami. To naprawdę rzadko się zdarza, jednak czasami ma miejsce. Dlatego kupujmy stroje tylko i wyłącznie w pewnych sklepach, które mają dobrą opinię. Jeśli chodzi o stroje to dzisiaj oczywiście mamy prawo osobno zakupić górę jak i dół. Jak wiadomo komplety, które przykładowo są tak dopasowane, że majtki posiadają rozmiar S, a zatem miseczka to rozmiar A oraz analogicznie matki o rozmiarze XL są dopasowane do stanika w rozmiarze D już nie mają racji bytu.

Chociaż w niektórych sklepach wciąż się tak zdarza, że wymaga się od nas takiej analogiczności. Rzecz jednak w tym, że matka natura wcale nie ma takiego kaprysu, aby być analogiczną. W związku z tym pani, która w biodrach posiada rozmiar M może swobodnie dokupić dla siebie górę do bikini z tego samego kompletu tyle, że z miseczką D. Na co należy dodatkowo zwrócić uwagę podczas kupna stroju?

Przede wszystkim trzeba bardzo dokładnie zmierzyć stanik: czy się nie przesuwa, czy jest odpowiednio regulowany, czy nie spada. Podczas podnoszenia rąk nie powinien też wędrować ku górze. To bardzo ważne jeśli chcemy na plaży odpoczywać aktywnie. Dla wielu osób, które chcą ukryć to i owo stworzone są stroje jednoczęściowe. Dziś posiadają naprawdę ładne i gustowne fasony, które świetnie spełniają swoją funkcję.