Lokale na sprzedaż we Wrocławiu i innych miastach tanieją

Posted by in Nieruchomości

Lokale użytkowe są dzisiaj w cenie. Powiedzmy sobie zresztą szczerze, że wszelakie lokale są dzisiaj w cenie: zarówno mieszkalne jak i użytkowe. Do niedawna osiągały one zawrotne ceny. Jest jednak dobra wiadomość, aktualnie lokale na sprzedaż we Wrocławiu oraz innych miastach wojewódzkich tanieją. 

Dotyczy to nawet Warszawy, jednak tam spadek cen jest stosunkowo najmniej odczuwalny. Jest to spowodowane tym, że stolica w ogóle jest najdroższym miastem w Polsce. Chociaż warszawianie zarabiają nieco więcej niż mieszkańcy pozostałych rejonów, wydają też więcej praktycznie mówiąc na wszystko. Z tego też powodu za lokal w Warszawie, nawet po pewnym spadku cen i tak prawdopodobnie zapłacisz tyle, za ile dostałbyś nieco większy w innym mieście.

W październiku 2012 roku według ocen specjalistów ceny mieszkań oraz ogółem nieruchomości spadły o 10-15%  – jeśli przyjmiemy, że za lokal wcześniej musieliśmy zapłacić 250 tysięcy złotych, to upust rzędu 25 tysięcy lub nawet ponad 35 jest nie lada gratką. Jeśli więc od dłuższego czasu planowaliście zakup lokalu usługowego lub mieszkalnego jest to na to bardzo dogodny moment. Za pieniądze, które teraz można zaoszczędzić, można kompletnie lub chociaż częściowo wyremontować lokal, który zakupimy. Jest to tym bardziej doskonały moment dla kupujących, że pomimo tego, że lokale na sprzedaż we Wrocławiu oraz innych miastach tanieją, wbrew pozorom wielu Polaków wciąż na nie nie stać, zwłaszcza, że tylko do grudnia 2012 roku funkcjonuje program Rodzina na swoim – umożliwiający podjęcie preferencyjnego kredytu mieszkaniowego. Dlatego też możliwy jest aktualnie duży wybór bardzo interesujących nieruchomości.

Najlepiej skorzystać z oferty pośrednika sprzedaży – są to osoby, które mają licencję na prowadzenie tego typu działalności i pomagają one klientom w transakcjach kupna lub sprzedaży lokali. Oczywiście za swoje usługi pobierają opłaty, jednak ą  jeśli posiadasz lokale na sprzedaż we Wrocławiu czy chcesz kupić lokal w Krakowie, najlepiej będzie jeśli opłacisz pewną prowizję i będziesz miał pewność, że transakcja przebiegnie bezproblemowo.