Luksusowe mieszkania w odnowionych kamienicach

Posted by in Nieruchomości

Sporym zainteresowaniem zarówno Developerów jak i klientów cieszą się lokale usytuowane w zabytkowych kamienicach starych miast. Większość takich budynków zostało zagospodarowanych na urzędy lub działalność gospodarczą. Trafiają się również inwestorzy oferujący mieszkania w odrestaurowanych kamienicach.
Po części takie zastosowanie znalazły renesansowe apartamenty Bolesława Prusa 38, parter bowiem zarezerwowany został na działalność gospodarczą, natomiast kolejne kondygnacje to mieszkania. Na najwyższym piętrze został zaprojektowany oszklony apartament. Przy takich inwestycjach zachowanie historycznego charakteru budynku musi iść w parze z komfortem jego mieszkańców. Obok szerokich klatek schodowych i korytarzy zachowujących historyczną architekturę, dzięki zastosowanej sztukaterii oraz przeróżnym elementom oświetleniowym, mamy do dyspozycji również nowoczesną cichą windę. Poręcze i balustrady wykonane z dekoracyjnego szkła, metalowych elementów konstrukcyjnych oraz drewnianych wykończeń nadają elegancji klatce schodowej i korytarzom.

Drzwi wejściowe jak i pozostałe oraz okna wykonane są z drewna zapewniającego dobre właściwości termoregulacyjne. Lokalizacja w centrum miasta zapewnia dobre rozwiązania komunikacyjne jak również niewielkie odległości dzielące budynek od lokali usługowych , sklepów oraz budynków użyteczności publicznej. Renesansowe apartamenty Bolesława Prusa 38 położone są w bliskim sąsiedztwie Odry zapewniając warunki do aktywności fizycznej na łonie natury. Obecność innych zabytkowych budynków w bliskiej odległości sprawia doskonałe wpasowanie się kamienicy w całość stylu architektonicznego.

Podsumowując jest to dobry pomysł na zagospodarowanie niszczejących, zabytkowych budynków umożliwiający uchronienie ich przed zapomnieniem. Zapewniają one mieszkańcom zupełnie inny, specyficzny klimat, nieporównywalny z mieszkaniem na dużych osiedlach. Użyte do budowy materiały zapewniają dobre właściwości termoregulacyjne i termoizolacyjne mieszkań wpływając znacząco na komfort użytkowania.