Męskie kurtki zimowe – co musisz o nich wiedzieć?

Posted by in Inne

Coraz niższe temperatury świadczą o tym, że zima zbliża się nieubłaganie. Nie dajmy się jej zaskoczyć, aby siarczyste mrozy nie zastały nas w lekkiej, jesiennej kurtce. Odpowiednią ochronę przed niskimi temperaturami zapewni nam dobra kurtka zimowa.

Modny krój

Dobrej jakości kurtki zimowe kosztują całkiem sporo, dlatego zazwyczaj jest to zakup przynajmniej na kilka lat. Starajmy się zatem wybrać taki model, który w kolejnym sezonie równie chętnie na siebie założymy. Świat mody rządzi się jednak swoimi prawami, dlatego każdego roku trendy się zmieniają. Obecnie do łask wróciła klasyczna kurtka typu parka, którą jeszcze do niedawna nosili wyłącznie wojskowi. Panowie dobrze prezentują się także w różnej długości płaszczach dwurzędowych, których niewątpliwą zaletą jest duża uniwersalność. Wybierając kurtkę na zimę dopasujmy ją do stroju, który nosimy na co dzień. Najlepszym rozwiązaniem byłoby posiadanie dwóch kurtek – sportowej i eleganckiej, jednak nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Wybierając kurtkę wielozadaniową postawmy raczej na stonowane kolory i minimalistyczny design.

Wypełnienie kurtek zimowych

Kurtka zimowa powinna przede wszystkim gwarantować ciepło, a to z kolei w dużym stopniu zależy od jej wypełnienia. Może być ono w pełni naturalne – kurtki wypełniane są puchem, pierzem lub ich mieszanką. Puch to nic innego, jak tylko drobne i miękkie ptasie pióra. Cechuje się on niemal trójwymiarowymi cząsteczkami, które tworzą barierę izolacyjną z powietrza. Mieszanka puchu z ptasim piórem jest nieco ciężka, dlatego ma niższe właściwości termoizolacyjne. Kurtki wypełnia się również sztucznie, wykorzystując do tego włókna poliestrowe. Są one miękkie i lekkie, a dodatkowo zdecydowanie tańsze niż kurtki puchowe. Na ich korzyść przemawia również fakt, iż są to materiały antyalergiczne, które odporne są na pleśń. Mimo wszystko nie są one w stanie zapewnić nam tak dobrej izolacji termicznej jak materiały naturalne.