Młodzieńcze przyjaźnie

Posted by in Rozrywka

Najbardziej intensywne życie towarzyskie prowadzi się zwykle w młodości. W okresie szkoły średniej oraz studiów mamy najwięcej znajomych, to właśnie wtedy zawiązują się także najtrwalsze przyjaźnie. Również w tym czasie zdecydowana większość osób poznaje swoich przyszłych partnerów życiowych.

Najwięcej czasu na rozrywki mamy w czasach szkolnych i studenckich, gdy jeszcze nie pracujemy na pełnym etacie i nie myślimy tak na poważnie o dorabianiu się mieszkań i samochodów. W kolejnych latach stopniowo wycofujemy się z życia towarzyskiego, utrzymując stałe kontakty jedynie z najbliższymi osobami. Młodzi ludzie obecnie najchętniej spotykają się poza domem, a więc w klubach muzycznych, w barach, restauracjach i w dyskotekach. Powszechne jest także wspólne chodzenie do kina, na kręgle czy na basen. Gdy środki pieniężne są ograniczone wtedy spotkania towarzyskie odbywają się w domach albo na powietrzu.

Młodzież spotyka się w ustalonych miejscach w parkach, przy skwerach czy na osiedlowych placach zabaw. Gdy ma się dużo znajomych zawsze można ciekawie zorganizować sobie czas. Można na przykład umówić się na ognisko w lesie, na grilla na działkach albo wspólną wycieczkę rowerową. Można także pograć na przykład w ciekawe gry, planszówki. Czas młodości to także okazja do wspólnych wyjazdów. Wypady w góry czy nad jezioro to także okazja to testowania przyjaźni. O ile w czasie młodości przyjaźń z reguły polega głównie na miłym spędzaniu czasu razem o tyle później zaczynamy wymagać od siebie coraz więcej. Wraz z dorosłością zaczynają się problemy i trudniejsze momenty. Zdajemy egzaminy, szukamy pracy, często nie mamy pieniędzy, nie mamy gdzie mieszkać albo pojawiają się problemy ze zdrowiem.

Wtedy często okazuje się ile warta jest szkolna przyjaźń, czy były to tylko wspólne wypady dla zabawy, czy w trudnych sytuacjach otrzymany pomoc. Praktyka pokazuje też, że nie wszystkie przyjaźnie były na całe życie. Ktoś, kto doskonale sprawdzał się, jako przyjaciel w młodości z czasem odchodzi w swoją stronę. Dzieje się tak, dlatego, że ludzie się zmieniają i po latach niekiedy okazuje się, że już teraz więcej ich dzieli niż łączy. Bywa i tak, że dwie singielki przez lata są nierozłączne, ale gdy jedna wychodzi za mąż, rodzi dziecko przestają się rozumieć, brakuje już im wspólnych tematów. Nie oznacza to, że ta wcześniejsza przyjaźń była nieprawdziwa, po prostu okoliczności, które nastąpiły później nie pozwoliły na jej kontynuowanie.