Modne ubrania dla sylwetki typu gruszka

Posted by in Zdrowie i uroda

Jednym z najczęstszych typów kobiecej figury jest właśnie gruszka, która nazywana jest również sylwetką w kształcie litery A. Kobiety posiadające taką figurę mają szerokie biodra i uda, a wąskie ramiona. Odpowiedni dobór garderoby pozwoli na uwydatnienie zalet naszej figury oraz ukrycie mankamentów.

Kobieta gruszka, czyli jaka?

Figurę gruszki można najprościej opisać w jednym zdaniu – wąska góra i szerokie biodra. Jest to sylwetka charakterystyczna, dlatego raczej żadna kobieta nie ma problemów z jej określeniem. Panie posiadające figurę gruszki za jej główną wadę uznają właśnie szerokie biodra i pełne uda, często dochodzi do tego także dość duża pupa, która może nieco zlewać się z udami. Niewątpliwym atutem jest natomiast wcięcie w talii, które powinno się podkreślać. Kobiety z figurą gruszki zazwyczaj nie mają zbyt obfitego biustu, charakterystyczna jest delikatna, ale dosyć długa szyja. Górne partie ciała są wąskie – zarówno ramiona, jak i barki są szczupłe.

Jak podkreślić figurę?

Mając figurę gruszki należy tak dobierać ubrania, aby podkreślić przede wszystkim górną część sylwetki. Naszym zadaniem jest wyeksponowanie talii, ramion oraz piersi i odwrócenie uwagi od dolnych partii ciała. Należy dążyć do tego, aby sylwetka przybrała kształt idealnej klepsydry. Ramiona i biodra powinny się znajdować w jednej linii, więc ramiona należy optycznie poszerzyć, aby proporcje sylwetki się wyrównały. Wybierając bluzki na co dzień warto postawić na te z kwadratowym lub okrągłym dekoltem, który odwróci uwagę od dolnych partii ciała. Na nasza korzyść zadziałają bluzki zapinane na guziki i koszule, dzięki którym podkreślimy talię. Unikać należy natomiast zbyt obcisłych i ciasnych koszulek, które negatywnie podkreślą kontrast między górą a dołem. Panie z figurą gruszki powinni stawiać na sukienki – do sylwetki idealnie pasują te, które mają dopasowaną górę, a na dole są plisowane lub wolno opadające. Uwagę należy zwrócić na długość sukienki. Najbardziej odpowiednie są sukienki przed kolano, które zakryją uda.

***

Przekonaj się też, jakie spodnie powinien mieć każdy facet – przejdź do tego wpisu.