Mówimy TAK ekranom dotykowym!

Posted by in Komputery

Producenci telefonów i komputerów zalali nasz świat ekranami dotykowymi. Znajdziemy je nie tylko w najsłynniejszych telefonach typu smartfon, ale także w komputerach przenośnych, czytnikach e-booków, czy nawet telewizorach. To dobrze czy źle?

Znam wiele osób, która nadal korzystają z klasycznych komórek, twardo twierdząc, że na tzw. dotyk nigdy nie przejdą. Szczerze mówiąc byłam jedną z nich. Ale telefon dostałam w prezencie i… zmieniłam zdanie! Otóż ekran dotykowy to, moim zdaniem, wielkie uproszczenie i urozmaicenie sprzętu codziennego użytku. W przeciwieństwie do malutkich przycisków w nowoczesnych telefonach, jest to sposób na „wielkie paluchy”. Klawiatura jest duża, łatwo trafić w przycisk, który nas interesuje. Poza tym dotyk nie zajmuje dodatkowego miejsca w obudowie, dzięki czemu mamy więcej miejsca na gigantyczny ekran.

Gdyby nie ekrany dotykowe, prawdopodobnie nigdy nie powstałyby przenośne komputery zwane tabletami. Dzięki temu mamy telefon, internet i komputer zawsze przy sobie i to w całkiem niewielkich rozmiarach. Robimy wszystko w jakimkolwiek miejscu na ziemi! To dopiero rozwiązanie wygodne i innowacyjne.

A telewizory? Przyznam szczerze, że nie miałam styczności, ale moim skromnym zdaniem, nic nie zastąpi dobrego pilota, no chyba że pilot dotykowy. Jednak jest to bardzo ciekawa sprawa i przyznaję, że chętnie zobaczyłabym takie „cacko”. Ze swojej strony polecam ekrany dotykowe KAŻDEMU. Tak, tak, to nie jest tylko dla młodych. W swoim stosunkowo krótkim życiu, widziałam bardzo dużo ludzi starszych, korzystających ze smartfonów czy tabletów i muszę przyznać, że czułam dla nich bardzo duży podziw. Ale to właśnie te sytuacje utwierdziły mnie w przekonaniu, że dotyk jest dla każdego!

Niektórzy mają opory, boją się, że coś tak nowoczesnego jest trudne do zrozumienia i pewnego rodzaju „oswojenia”. Wiadomo, że obawy występują zawsze, są naturalnym procesem poznawania rzeczy, ale naprawdę nie powinniśmy się obawiać, gdyż są to urządzenia bardzo intuicyjne i łatwo się do nich przyzwyczaić. Więcej o tabletach tutaj.