Na co zwracać uwagę kupując dodatki i różnego rodzaju ozdoby do aranżacji wnętrz?

Posted by in Poradniki

Nie od dziś wiadomo, że ogromne znaczenie w aranżacji wnętrz mają różnego rodzaju dodatki oraz oświetlenie. To w ten sposób możemy nadać ostatecznego szlifu pomieszczeniom. Jak to zrobić, by uzyskać pożądany efekt?

Po pierwsze nie można przesadzać. Zbyt duża ilość dodatków, ozdób, poduszek i wszelkiego rodzaju akcesoriów może przytłoczyć daną przestrzeń. Warto zatem z umiarem kupować tego typu rzeczy. Oczywiście w sklepach znajdziemy mnóstwo pięknych ozdób, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jednak trzymajmy się swojej koncepcji. Jeśli zaplanowaliśmy użycie dodatków w konkretnym kolorze, to starajmy się, by tak właśnie było. Ważne też, by nie przesadzać z ilością barw i form. Na pewno większe możliwości dadzą nam przestrzenie w jednym kolorze. W takich wnętrzach można poszaleć, jeśli chodzi właśnie o dodatki. Można spokojnie zdecydować na kilka kolorów i nie będzie to dużą przesadą.

Kolejna rzecz to odpowiednie oświetlenie. Dobrze dobrane lampy będą ozdobą nie tylko, jako ładne przedmioty, lecz także dadzą przyjemny nastrój, kiedy będą zapalone. Rodzaj i barwę oświetlenia powinniśmy dobierać pod względem tego, jaki klimat chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na podkreśleniu nowoczesnego stylu pomieszczenia, to warto wybrać światło jaśniejsze. Dobrze będzie w takim wnętrzu wyglądało światło punktowe w jakimś żywym kolorze. Natomiast jeśli chcemy, by dane pomieszczenie było przytulne, to dobierzmy światło cieplejsze. Wpadające bardziej w kolor pomarańczowy. Nie poprzestawajmy jedynie na górnym świetle. Warto zdecydować się również na lampy podłogowe lub takie, które możemy postawić na komodzie.

Jeśli chodzi o wspomniany wcześniej styl, zadbajmy o to, by dodatki pasowały do całości wystroju. Jeśli bowiem urządziliśmy salon w stylu nowoczesnym, to niepasujące ozdoby mogą zepsuć cały efekt. Jeśli nie jesteśmy dobrymi znawcami tematu, jeśli chodzi o aranżację wnętrz, to bezpieczniej będzie zdecydować się na jeden rodzaj wystroju. Mieszanie ze sobą różnych stylów nie każdemu się udaje. Lepiej więc nie ryzykować. Więcej na ten temat w artykule Kinkiety – w których miejscach je mocować?