Najcudowniejszy okres

Posted by in Zdrowie i uroda

Ciąża to jeden z najcudowniejszych okresów w życiu kobiety. Wyjątkowe miesiące kiedy dziecko rozwija się w łonie matki mogą być niestety obciążone dodatkowymi kłopotami ze zdrowiem. Często niestety zdarza się, że ciąża powoduje różnorodne bóle pleców, kręgosłupa, bioder lub nóg. Kobietom ciężko jest bowiem nosić małego brzdąca w brzuchu, który staje się coraz większy przy jednoczesnym przesuwaniu się punktu ciężkości i wzmożonym wysiłku kręgosłupa w utrzymaniu pozycji pionowej.

Aby uniknąć kłopotów albo żeby im przeciwdziałać proponuje się stosowanie tzw. pasów ciążowych. Mogą to być na przykład ortopedyczne pasy ciążowe. Ich stosowanie jest wskazane i zalecane właśnie wówczas gdy kręgosłup i plecy narażone są na duży wysiłek, zniekształcenia, zwyrodnienia i różnorodne problemy zarówno w czasie ciąży jak i po jej zakończeniu. Gdy decydujemy się na zastosowanie pasa ciążowego należy zwrócić szczególną uwagę na jego rozmiary talk aby dobrze dopasował się do obecnego stanu oraz aby miał spore możliwości do poszerzania się wraz z rosnącym brzuszkiem.

Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że pas za mocno nie uciska brzucha i że maluch, którego nosi się pod sercem, jest całkowicie bezpieczny. Pasy ciążowe to całkowicie nieszkodliwa metoda wspomagania prawidłowej postawy w czasie ciąży. Przynoszą one dużą ulgę jeśli chodzi o odczuwany ból oraz prostują postawę, którą często przechyla duży brzuch do przodu powodując w ten sposób nieprawidłowe wygięcie i obciążenie kręgosłupa. Jeśli natomiast nie mamy problemów z postawą, z bólami pleców i chcemy na przykład chronić brzuszek przed ochłodzeniem lub promieniowaniem słonecznym bez konieczności wymiany całej garderoby. Wówczas można zaopatrzyć się w pas ciążowy podtrzymujący, który ładnie osłoni brzuszek i będzie stanowił wykończenie nawet za krótkich bluzeczek i koszulek. Takie pasy możemy kupić w dowolnych kolorach i wielkościach, tak aby odpowiadały naszym gustom i rozmiarom. Przyszłe mamy mogą się cieszyć w ten sposób zarówno wygodą jak i ładnym wyglądem. Więcej w tym miejscu.