Nowoczesna i stylowa kuchnia

Posted by in Inne, Wnętrza

Sprzęt kuchenny przestał być już tylko funkcjonalny. Coraz częściej przy wyborze nowego robota czy ekspresu do kawy kierujemy się walorami estetycznymi. Wyposażenie kuchni ma nie tylko ułatwiać nam codzienne przygotowanie posiłków, lecz również dobrze się prezentować. Czy taka kombinacja jest jednak możliwa?

Małe sprzęty, wielki efekt

Małe AGD to szeroka kategoria, w której znajdziemy większość urządzeń niezbędnych w kuchni. Ich projektanci coraz śmielej stosują nowoczesne wzornictwo, dzięki któremu sprzęt wygląda efektownie. Dobrym przykładem są urządzenia takie jak: robot kuchenny,  ekspres ciśnieniowy do kawy czy blender – mała forma pozwala pomieścić zaskakująco wiele stylowych i designerskich rozwiązań. Dzięki temu klienci mogą pozwolić sobie na odrobinę elegancji w swoich kuchniach, i to stosunkowo niewielkim kosztem. Umożliwia to również wprowadzenie szybkich zmian w kuchni, bez konieczności aranżacji całego pomieszczenia na nowo.

Duży może więcej

Wydawać mogłoby się, że duży sprzęt AGD nie może być jednocześnie stylowy i funkcjonalny. Jednak lodówki czy kuchenki, dzięki pracy i fantazji projektantów, potrafią pozytywnie zaskoczyć swoim wyglądem. Jeśli zależy nam na oryginalnym rozwiązaniu, możemy wyposażyć naszą kuchnię w lodówkę vintage – stylistyka nawiązująca do poprzednich epok z pewnością spodoba się miłośnikom stylu retro. Natomiast różnorodność rozwiązań zastosowanych w kuchenkach skutkuje niezwykle szeroką ofertą rynkową. Klienci mogą wybierać spośród kuchenek gazowych, indukcyjnych i ceramicznych, a jakość ich wykonania oraz stylistyka zaspokoją nawet najbardziej wybredne gusta.

Stylowy i elegancki design cechuje obecnie większość sprzętów kuchennych. Coraz rzadziej konsumenci są stawiani przed koniecznością wyboru między tym, co funkcjonalne, a tym, co atrakcyjne dla oka. Dzięki szerokiej ofercie ceny sprzętów stają się konkurencyjne, a to z kolei pozwala na szybkie i niedrogie zmiany kuchennego wystroju.