Ocieplenie budynku to podstawa w budownictwie

Posted by in Budownictwo

Zadbaj o ocieplenie swojego dachu

Ocieplenie dachu jest dla wielu priorytetową kwestią przed nadejściem zimy. Nie dziwi więc, że firmy tym się zajmujące mają ręce pełne pracy w pierwszych miesiącach nowego roku.

Czasami strych można ocieplić samodzielnie. Jedynym tego warunkiem jest łatwy dostęp do poddasza, a także brak jakichkolwiek problemów z wilgocią bądź kondensacją.

Rozwiązaniem wełna mineralna

Jeżeli legary na poddaszu są prawidłowo umieszczone i dostęp do nich jest prosty, można samodzielnie rozwinąć kilka rolek specjalnej wełny mineralnej. Pierwszą warstwę układa się między belkami na poddaszu w ustawieniu poziomym, kolejną w kierunku pionowym, tak aby tworzyły w ten sposób pewnego rodzaju krzyż. Aby być pewnym jakości wykonania ocieplenia dachu, można jednak skorzystać z usług fachowego instalatora.

Rodzaj ocieplenia dachu powinien różnić się w zależności od tego, jakiego użytku pomieszczenie chcielibyśmy tam zagospodarować. Jeśli chcesz stworzyć tam kolejny pokój do zamieszkania, między krokwiami dachu można ułożyć sztywne płyty izolacyjne. Płyty te powinny być odpowiednio przycięte do szerokości w ten sposób, aby ciasno przylegały do krokwi.

Dach trudno dostępny

Gdy dostęp do twojego dachu jest bardziej ograniczony, nieuniknione będzie wezwanie specjalisty, który za pomocą specjalistycznego sprzętu zamontuje ognioodporny materiał izolacyjny z włókien celulozy lub wełny mineralnej. Cała praca nie powinna trwać dłużej niż kilka godzin, a ocieplenie dachu jest z pewnością czynnością mniej skomplikowaną, niż ocieplenie budynku.

Kompleksowe ocieplenie całego budynku jest bardzo ważne. Bez odpowiedniego zabezpieczenia przed utratą ciepła koszty ogrzania takiego budynku rosną bardzo mocno. Ważne jest też rozmieszczenie mostków termicznych to one, stymulują przepływ ciepła. Nieocieplone domy są zdecydowanie bardziej kosztowne w utrzymaniu. Warto jest ocieplać nasze domy jest to bardzo dobra inwestycja, zwraca się po kilku latach.