Organizacja wesela – samodzielnie, czy z konsultantem ślubnym?

Posted by in Inne

Organizacja wesela to nic prostego. Większość nowożeńców kosztuje to wiele czasu i nerwów. Choć u nas zatrudnienie konsultanta ślubnego nie jest jeszcze popularne, tak na Zachodzie większość wesel organizowana jest właśnie przez takie osoby. Kim jest i czy rzeczywiście jest tak bardzo potrzebny konsultant ślubny, dowiecie się w dzisiejszym artykule.

 

Kim jest konsultant ślubny?

Są to osoby, które kompleksowo zajmują się organizacją wesela uwzględniając maksymalne koszty jakie może ponieść młoda para. Decydując się na skorzystanie z usług zawodowca, młoda para nie musi absolutnie niczym się przejmować. Konsultant zarezerwuje termin w kościele, na sali weselnej, ustali menu, wybierze dekorację, zespół i kamerzystę. Aby wszystkie marzenia o idealnym weselu się spełniły młodzi muszą jedynie wstawić się na własny ślub.

 

Kiedy warto skorzystać z usług konsultanta?

Na skorzystanie z usług konsultanta najczęściej decydują się osoby, które nie mieszkają w miejscu, w którym odbędzie się ślub. Dzięki temu mogą wszystko zorganizować i nie martwić się o to, że coś będzie nie zrobione, a najważniejszy dzień w życiu okaże się wielką klapą. Równie często z usług konsultanta ślubnego korzystają osoby zapracowane. Organizacja wesela pochłania wiele czasu, a nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wzięcie choćby dnia wolnego w pracy. Jednak coraz częściej przykładamy coraz to większą wagę do tego jak wesele ma wyglądać. Chcemy aby wszystko było doskonałe i zapięte na ostatni guzik. Osoby, które obawiają się, że nie podołają temu zadaniu decydują się na konsultanta ślubnego (ich lista tutaj). Mają wtedy gwarancję, że wszystko odbędzie się tak jak należy.

 

Ile kosztuje konsultant ślubny?

Ceny oczywiście są uzależnione od miejsca organizacji i od zakresu obowiązków konsultanta. Jeśli para młoda nie chce w ogóle angażować się w organizacje ślubu musi liczyć się z kosztem około 5 tys. zł za całościowe usługi konsultanta. Ta cena wydaje się bardzo wysoka, jednak każdy konsultant ślubny, który tą branżą zajmuje się od wielu lat, na stałe korzysta z jednego kamerzysty, z zawsze tego samego zespołu, czy restauracji, dzięki temu może wynegocjować znacznie niższą cenę za te usługi, niż samodzielnie organizująca wesele para młoda. Dlatego też w konsekwencji może okazać się, że zatrudnienie konsultanta pozwoli nam na oszczędzenie wielu pieniędzy.

 

Dzień ślubu jest najważniejszym dniem w życiu wielu z nas. Każdy chce, aby był to dzień wyjątkowy, który zapadnie w pamięć wszystkim gościom. Dzięki pomocy konsultanta ślubnego wesele zapamiętają wszyscy goście.