Oryginalne miejsce do zamieszkania

Posted by in Budownictwo, Nieruchomości

Odrestaurowana XIX wieczna kamienica w stylu renesansowym na wrocławskim Starym Śródmieściu przeznaczona została na lokale użytkowe oraz mieszkania. Spokojna, cicha okolica w pobliżu centrum miasta zapewnia atrakcyjność lokalizacji dla mieszkańców i przedsiębiorców.

Połączenie funkcjonalności i użyteczności z właściwym epoce charakterem Kamienica przy Prusa 38 dość długo nie mogła znaleźć inwestora, który przywróciłby jej dawny blask, psując ogólny klimat okolicy bogatej w zabytkowe budynki. Na szczęście to już historia, obecnie budynek nabrał nowego ekskluzywnego wyglądu za sprawą przeszklonej fasady oraz odnowionej ze szczególną dbałością o zachowanie architektonicznego stylu z epoki elewacji. Renesansowy charakter utrzymany został również wewnątrz, za drzwiami wejściowymi wykonanymi z drewna rozciąga się przestronny hol. Podobnie klatka schodowa i korytarze zachowały oryginalne proporcje, zajmując spore przestrzenie. Wszystko oczywiście bogato zdobione sztukaterią i dekoracyjnym oświetleniem. Nowoczesnym elementem jest winda wykonana ze stali nierdzewnej, umiejętnie wkomponowana w klatkę schodową z poręczami ze szkła i stali. Stolarka okienno-drzwiowa wykonana została z wysokiej jakości drewna zapewniając dobre parametry termoizolacyjne, podobnie jak użyte do budowy cegły i pustaki ceramiczne. Nie zabrakło także drzwi antywłamaniowych do mieszkań stanowiących już dziś standardowe wyposażenie nowych budynków. Dzięki temu cała inwestycja przy Prusa 38 zapewnia komfort i wygodę przy zachowaniu oryginalnej architektury z przełomu wieków.

Zalety lokalizacji

Lokalizacja w pobliżu centrum miasta zapewnia szybki i łatwy dostęp do infrastruktury handlowo-usługowej oraz komunikacyjnej. Jednocześnie duża ilość zieleni i niedalekie sąsiedztwo terenów rekreacyjnych przy Odrze zapewnia wiele możliwości wypoczynku i aktywności na łonie natury.
Podsumowując otrzymujemy luksusowe mieszkanie niemalże w centrum miasta zapewniające jednocześnie odizolowanie się od wielkomiejskiego gwaru dzięki dużej ilości zieleni, w niezwykle atrakcyjnej szacie architektonicznej.