Pakiet niezbędnych informacji o perfumach

Posted by in Kobiety

Niedługo wybierasz się na zakupy. Planujesz nabyć nowy flakon, ale wiesz, że nie jesteś zbyt dużym specjalistą w tej dziedzinie. Szukasz cennych informacji? Oto kilka sprawdzonych, które być może uchronią Cię przed błędem zakupowym.
1. Każdy perfum jest inny
A już na pewno inaczej pachnie na ciele każdej osoby. Związane jest to przede wszystkim z tym, że każdy z nas ma inne pH skóry. Nie myśl zatem, że perfum, który podoba Ci się u koleżanki, będzie tak samo pachniał na Twoim ciele.
2. Nie wszystko jest perfumami
Ale jak to? W naszych sklepowych flakonikach mamy różne zawartości pachnących olejków. Nie wszystkie są intensywne i mocno aromatyczne. Podział ich zawartości wskazuje nam 4 rodzaje:
Perfumy – 15-40 % olejków
Woda perfumowana – 8-15 % olejków
Woda toaletowa – 4-10 % olejków
Woda kolońska 3-5 5 olejków.
3. Skąd wiedzieć czy ten zapach do mnie pasuje?
Najlepszym sposobem jest wypróbowanie perfum na swoim ciele. Spryskujemy ciało a następnie przejdźmy się na dalsze zakupy. Po odczekaniu kilku godzin i wyraźnym zadowoleniu z zapachu możemy być pewni, że rzeczywiście warto go kupić.
4. Perfumy to idealny sposób na poprawę humoru
Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałaś to koniecznie musisz spróbować. Masz zły humor – nic nie tak skutecznie go nie poprawi, jak świeża i bardzo urokliwa woń kwiatowa. Osoby, które często odczuwają udręki złego samopoczucia powinny wybierać wonie pobudzające, orzeźwiające, które będą wspomnieniem o ciepłych, słonecznych dniach oraz wakacjach.
5. Czy perfumy mogą nam pomóc w zdobyciu kobiety/ mężczyzny?
Podobno tak. Zresztą zapewne nie na marne już od dawna perfumy były traktowane tożsamo z kroplami miłości. Najlepszy afrodyzjak, który połączył niejedną parę.
Skąd taka opinia?
Zastanów się, czy przypadkiem w normalnych warunkach nie wybierasz kobiet lub mężczyzn, które po prostu ładnie pachną?
6. Czy perfumy można źle lub dobrze używać?
Można. Perfumy należy stosować z umiarem. Najlepiej spryskiwać następujące miejsca naszego ciała:
Zgięcia łokci, kark, okolice klatki piersiowej. Ciekawym sposobem na rozpylenie danego zapachu na swoim ciele, jest spryskanie perfumami powietrza (utworzenie tzw. chmurki zapachów), a następnie „wejście” w nią.

Więcej porad znajdziesz na stronie Moncredo.