Pasy ciążowe 

Posted by in Zdrowie i uroda

Jednym z najnowszych wynalazków, które mają pomóc kobiecie w przetrwaniu szczególnego, ale również trudnego okresu jakim jest ciąża dla kobiety, są pasy ciążowe. Są to specjalne ubrania przeznaczony dla kobiet w ciąży, przygotowane specjalnie z myślą o brzuchu i mieszkającym w nim dziecku.

Wykonane są z przyjemnych dla mam dzianin, elastycznych na tyle, żeby dopasowywać się do rosnącego brzuszka. Zastosowane nowoczesne technologie, takie jak bezszwowe wykonanie wpływają na tego, by przyszła mama czuła się komfortowo i wygodnie i nie musiała rezygnować z dotychczasowego aktywnego życia. Dodatkowo taki pas może być świetnym elementem stroju, który w czasie ciąży jest najczęściej bardzo jednolity. Staje się doskonałym rozwiązaniem, kiedy spodnie robią się zbyt ciasne, żeby je dopiąć a ulubiona bluzka jest za krótka i wystaje spod niej duży, okrągły brzuch.

W modnych sklepach dla przyszłych mam znaleźć można najróżniejsze wzory i barwy pasów ciążowych, co daje możliwość zabawy kolorami i wprowadzaniem zmian do stroju, wykorzystując mały, niedrogi element. Dodatkowym atutem takiego pasa ciążowego jest to, że wzmacnia plecy i kręgosłup, pomagając uniknąć w późniejszym czasie ciąży bólów dolnego odcinka kręgosłupa. Oprócz tego używanie takiego pasa daje poczucie bezpieczeństwa matce, ale również maleństwu, które jest pod sercem. Ponieważ pasy wykonane są z dobrych dzianin, chronią również przed chłodem w zimowe lub jesienne dni. Bardzo istotne jest również to, że używanie takiego pasa wpływa na utrzymanie brzucha i jego mięśni w dobrej formie, co powoduje, że dużo łatwiej jest wrócić do formy po porodzie.

Lekarze zalecają również stosowanie pasów ściągających po porodzie, po to, by szybko wrócić do formy i wspomóc obkurczanie się skóry. Jest to bardzo ważne dla kobiet, które nie chcą rezygnować z aktywnego życia zawodowego, pracują do ostatnich miesięcy ciąży i bardzo szybko po porodzie wracają do pracy, korzystając z dobrodziejstwa jakim jest babcia lub dobra, wykwalifikowana niania. Więcej w tym miejscu.