Piękne wnętrze to drogie wnętrze?

Posted by in Wnętrza

Przemeblowanie, zmiana koloru ścian, nowe dodatki. Czasem nadchodzi taki moment, gdy każdy chce coś zmienić w swoim mieszkaniu. Stary wystrój staje się nudny i irytujący. Pragnienie zmiany rośnie, ale niestety takie zabiegi często kojarzą się z dużymi nakładami pieniędzy. Panuje opinia, że piękne wnętrze to drogie wnętrze. Co więcej, wymaga całkowitego remontu. Co zrobić aby małym kosztem stworzyć dom marzeń?

Wystarczy trochę fantazji! W Internecie możemy znaleźć wiele stron z pomysłami, jak samemu zrobić piękne wyposażenie mieszkania. Pierwszym krokiem jest przemalowanie ścian. Najnowszym trendem jest, aby jedna z nich została pokryta tapetą, pasującą do barwy pozostałych. W sklepie z tkaninami możemy zaopatrzyć się w materiały, z których powstaną zasłony. Wystarczy maszyna do szycia i trochę czasu, aby obrębić tkaninę.

Zamiast nowej sofy można zakupić narzutę w wymarzonym kolorze. Dobrym pomysłem jest, aby wszystkie wymienione elementy były w stonowanych barwach. Mocniejsze kolory idealnie pasują do dodatków, takich jak doniczki, wazony  czy klosze lamp. Te ostatnie bardzo łatwo wykonać własnoręcznie. Wystarczy z drutu uformować abażur i powlec go zwiewnym szalem. Jeżeli ta opcja wydaje się zbyt trudna, możemy niedrogo zakupić klosz w sklepie. Wszędzie znajdziemy tekturowe wersje w różnych kolorach. Takie rozwiązania są bardzo korzystne dla osób lubiących zmiany.

Dodatki można w każdym momencie wymienić i zupełnie odmienić wygląd mieszkania. Jeśli nie mamy pomysłu na stylizację, dobrze zwrócić się do profesjonalisty. Dekorator wnętrz znajdzie idealne rozwiązanie. Przydatne mogą się też okazać katalogi z meblami i dodatkami. Wnętrza ze zdjęć są świetną inspiracją. Kreowane przed doświadczonych architektów i projektantów stanowią gotowe rozwiązanie. Gdy w swoich czterech kątach czujemy się komfortowo,  życie nabiera barw. Dobrze jest wracać do domu, który jest oazą. Kreowanie otoczenia ma duży wpływ na naszą psychikę. Gdy przy niewielkich nakładach możemy mieszkać w pięknym mieszkaniu, warto zainwestować, chociażby dla dobrego samopoczucia.