Popularność bloga a jakość zdjęć

Posted by in Internet

Popularność bloga znajduje się w ścisłej zależności od jakości zamieszczanych tam zdjęć. Nie od dzisiaj wiadomo, że blogi zaopatrzone w liczne fotografie są chętniej czytane od tych tylko tekstowych. Wiele oczywiście zależy od tematyki bloga jednak są dziedziny, które po prostu nie mogą istnieć bez dobrych zdjęć. Jeśli więc ktoś chce prowadzić bloga na temat mody, wnętrz, ogrodnictwa czy gotowania dobre zdjęcia muszą na nim bezwzględnie występować.

Profesjonalne zdjęcia (tutaj) są bardzo ważne wtedy gdy prowadzimy stronę po to aby promować produkty czy usługi, które są na sprzedaż. Okazuje się, że aby mieć piękne zdjęcia na blogu wcale nie jest konieczne posiadanie wypasionego aparatu tzw. lustrzanki. Wystarczy dobry aparat cyfrowy z najważniejszymi funkcjami. Warto zdać sobie sprawę z tego, że ostateczny wygląd zdjęć w dużej mierze i tak zależy od jakości obróbki.

Każdy nawet początkujący może nauczyć się obróbki graficznej. Profesjonalne programy mają rozbudowane funkcje jednak są bardzo drogie. Warto więc pobrać jeden z darmowych programów takich jak Gimp, czy PhotoScape, które również mają wiele przydatnych funkcji. Z pomocą takich programów można zmieniać wielkość zdjęć, wstawiać ramki, tuszować niepotrzebne elementy i dodawać ciekawe efekty.

Program Gimp pozwala na przykład oddzielić postać od tła a następnie wstawić ją na zdjęcie o białym tle. Jest to bardzo przydatne dla osób, które chcą na przykład zaprezentować ubrania czy przedmioty takie jak sprzęt AGD. Ładne zdjęcia bardzo poprawiają popularność blogów kulinarnych gdyż jak wiadomo jemy oczami. Na takim zdjęciu dodatkowo można umieścić swój podpis co będzie zapobiegać nieuprawnionemu kopiowaniu.

Naprawdę nie powinniśmy oszczędzać na pięknych zdjęciach. Ludzie są wzrokowcami, czasami więc nim zdecydują się na przeczytanie jakiegoś artykułu muszą się przekonać, czy warto. Czasem pomaga im w tym zdjęcie. Jest tyle treści w internecie, że nie liczy się tylko kolejny wpis, trzeba czymś zaskoczyć, być może odpowiednie zdjęcie będzie tym „wabikiem”.